Další nový koníček?

23. leden 2017 | 03.49 | rubrika: Život

Už nějakou dobu přemýšlím, že bych se začala věnovat Youtubu. Má to jen pár háčků. Nejsem žádnej bavič a nic neumím. Neumím se malovat, neumím se všemožně česat, vařit třeba umím, ale koho by to zajímalo? Taky nevím, jestli mám točit v angličtině, nebo v češtině. Kdo mě asi spíš bude chtít sledovat? Najde se vůbec někdo? :D No, nakonec co jinýho můžu točit, než zajímavosti z Nového Zélandu? Brát kameru s sebou na výlety a na dovolený, to by mě snad mohlo i motivovat víc chodit ven, protože když se člověk má s kým podělit o zážitky a dojmy, tak ho to baví víc, než když to má dělat sám. Taky mě napadlo, že bych mohla dělat rozhovoy s jinými Čechy (a Slováky). O tom, jak se sem dostali a jak začínali. Něco podobnýho tu točili lidi z playtvak.cz (http://www.playtvak.cz/novozelandsky-sen.aspx), ale ti udělali jen pár dílů a zase odjeli. A mě životní cesty cestovatelů a emigrantů hrozně baví.

Dobrou kameru jsem si chtěla pořídit už spoustu let. Vždycky se ptám lidí, co mají hezký fotky a videa, co to mají za kameru. A pak si to píšu, abych jako věděla, co si mám tak za deset let koupit. Ale teď už jsem to prostě musela udělat. Přece nebudu čekat, až budu stará. Teď se hrozně těším, jak si zajdu někam na pláž a zkusím si dlouhou expozici. Ne, že bych ještě před týdnem věděla, co to vůbec je. Počasí mi ale vůbec nepřeje. Máme teď takový bouřky, že včera v noci ani nešel proud. A to nejenom nám, ale půlce Aucklandu. Naštěstí mám alespoň soukromou modelku. Bohužel, nepózuje vůbec ráda.

white balance

Prosím poraďte, co by mohla holka jako já (bez talentu!) točit zajímavýho? :) 

Tohle by Pilot neměl číst

8. leden 2017 | 04.08 | rubrika: Život

Vypadá to, že si Bobík předsevzal, že než odejde, tak dokončí můj a Šprtův výcvik. To by teda bylo na čase, protože pak dostaneme přidáno a normálně budeme moct pracovat i o víkendech a kasírovat extra prachy za to, že budeme na telefonu. To už měl udělat dávno. Hlína nám napsal sólo šichty tenhle víkend, jenže Bobíkovi se to vůbec nelíbilo a tak ho donutil, aby přišel i on. Docela jsem to uvítala, protože jsme měli let do Nauru, kterej jsem ještě nedělala. A alespoň jsem konečně viděla, jak to opravdu o víkendech chodí. Do pěti se tam fakt nesedí. Letadlo vzlítlo o půl jedenácté, Hlína si vzal telefon a odpochodoval domů. Takhle si to Bobík určitě neředstavoval, určitě chtěl, aby mě tam Hlína ještě něco učil. Já debil jsem tam byla na kole a táhla jsem s sebou jídlo na celej den, musela jsem se s ním zas táhnout domů. Ale to si nechci stěžovat, jasně, že jsem byla ráda, že můžu vypadnout.

Bobík to fakt už přehání. Prej já vás nechci obírat o prachy, to si nemyslete. On jenom prostě ví, že kdyby nám třeba někdo zavolal, že honem rychle potřebujou něco transportvat, nebo že se někde něco stalo, že bychom byli namydlení a nevěděli, co dělat. A do takové situace nás nechce dostat. Já to na jednu stranu chápu, ale kdybychom měli čekat, až budeme všechno vědět, mohlo by to trvat ještě dalších pár let. Já jsem huba nevymáchaná, takže jsem nahlas vyslovila otázku, kterou si Šprt beztak myslel. Jestlipak by Idiot věděl, co dělat? A Bobík řekl, že nevěděl. Idiot by prej prostě zavolal jemu. Tak to zvládnu taky! Takže nám to Bobíku koukej konečně podepsat a naval ty prachy! No, to jsem samozřejmě neřekla, ale je dost chytrej na to, aby věděl, kam mířím.

Začínám se aktivně snažit, abych si našla kamarády, co by se mnou dělali nějaký aktivity. Hlavně teda někoho na kolo, na pláž či na jógu. Po hodně dlouhé době jsem byla venku s Birgit a bylo to moc fajn. Byla na mě tak hodná, koupila mi jogurt a darovala mi plavky a já jsem jí nic nepřinesla. :D A donutila mě vlézt do strašně studenýho moře. A ještě jsem ten den ujela 50 kilometrů na kole. Asi začnu chodit do centra na jógu. Cvičí se tady na té terase s tímhle úžasným výhledem.

joga

Tam bych se taky mohla s někým seznámit. I třeba s nějakým šikovným milencem. Zpočátku to s tím milencem byla jen sranda, něco o čem vtipkuju, ale neudělala bych to. Jenže mi poslední dobou kvalitní sex fakt chybí. Jakože hodně moc, normálně se z toho můžu zbláznit. A bude hůř, pač jak se říká, čím je ženská starší, tím je nadrženější. Já nechci zahodit svoje nejlepší léta tím, že budu mít jednou za tejden špatnej sex. Už fakt nevím, co jinýho dělat. Pilota miluju, jenže tohle prostě nefunguje jak má. A já ještě nejsem tak stará, abych rezignovala. A tak mi zbývá se jen rozhodnout, jestli si některý věci obstarat jinde a tajně a nebo se prostě rozejít a být singl. Já si ale ten rozchod nedokážu představit. Jemu by to hodně ublížilo a taky by mi chyběl. Ale asi nic proti tomu, jak by mu ublížilo, kdyby se dozvěděl, že ho podvádím, žejo. Vzpomínám si, když jsem mu před třemi lety poprvé sáhla do kalhot. Jak to, co jsem nahmatala, na mě udělo dojem a jak jsem se spokojeně umála. Taky jsem mu řekla, že "not bad”. :D Příroda mu nadělila dobře. Ještě kdyby s tím tak uměl zacházet. :( 

Banka Wien

2. leden 2017 | 08.50 | rubrika: Život

Minule jsem psala, že jsme si nedávali dárky, ale nakonec se Ježíšek musel dodatečně pěkně plácnout přes kapsu. Nejdřív Pilotovi chcíplo auto a oprava stála 1500 dolarů a pak jsem se ještě rozhodla, že je na čase koupit druhý kolo pro Pilota, protože samotnou mě jezdit nebaví a taky je mi blbý se zdejchnout na celej den, když je Pilot doma. Taková koupě kola, to není jen tak. Kolo je drahý už samo o sobě a pak za další vybavení člověk utratí ještě aspoň jednou tolik. Tak a náš bankovní účet je opět vybílenej.

Už nějakou dobu přemýšlím, jak to navlíknout, abych mohla mít účet vlastní a Pilot se neurazil. Společnej účet jsme si založili kvůli imigračnímu, jenže to už je teď vyřešený, takže z tohodle důvodu už ho mít nemusím. Dříve mi to tolik nevadilo, že Pilota víceméně dotuju. Brala jsem to jako investici do budoucna. Já mu teď pomůžu a až konečně dostane ten super job a bude vydělávat mraky peněz, tak vím, že by mu nevadilo, i kdybych se rozhodla seknout s prací a natáčet třeba videa na youtube (což bych mimochodem fakt chtěla). Však za každým úspěšným chlapem prý stojí žena. Jenže teď, když je to mezi náma takový nijaký, tak mám spíš pocit, že ty prachy neinvestuju, ale házím z okna. Pilot sice dostane ten super job, jenže za jeho výplatu si bude válet šunky nějaká jiná. A já zase budu začínat od nuly.

Já a Pilot máme diametrálně odlišné představy o zacházení z penězi. Já, když na účtě nejsou aspoň 3000, tak se cítím strašně nervózní a upadám do depresí. Když jsou na účtě peníze, mám pocit, že jsem připravená, kdyby se něco stalo. Nadruhou stranu Pilot, když jsou na účtě 3000, tak má pocit, že máme strašně moc peněz a začne vymýšlet, co si musíme koupit. Platíme mu drahý zkoušky ATPL. Zaplatili jsme Kiwimámě jeho dluhy. Koupili jsme mu auto. To auto nemá ještě ani rok, ale už ho chce prodat a koupit si nový. A samozřejmě nutně potřebuje taky novej počítač. Já s ním nejsem schopná NIC ušetřit. Sama si skoro nic nekoupím, a když už, tak si na to vydělám sýrem, na výplatu nesahám! Už se fakt začínám docela ošívat, že nemakám na to, aby on si pořád kupoval nějaký číčoviny. Tuhle jsem mu navrhla, jestli by si na ten počítač nechtěl vydělat třeba tak, že by jezdil o sobotách pro Uber. Jako třeba místo kriketu. Já kdybych mohla, tak pro Uber už dávno jezdím, jenže ještě nemám novozélandskej řidičák dva roky. A on? On se jen tak ošil, že to by teda nechtěl. No jasně, však Wienka ti ten počítač stejně zaplatí, tak co byses snažil.

Jenže když přijdu s tím, že chci oddělenej účet, bude hned oheň na střeše. Asi jako když jsem chtěla, abychom měli dvě deky, že nechci spát pod jednou. Absolutní nepochopení, že jak vůbec můžu chtít svoji deku, to ho nemám ráda, nebo co? Ne voe, jenom se ráda do deky zavrtávám a ty mi pak nadáváš, že ti ju beru a nutíš mě se odvrtat. Když se dívám na seriál Ulice, tak ho vždycky volám, když jsou tam lidi v posteli, abych mu ukázala, že u nás má opravdu každej svoji vlastní peřinu, i když se mají rádi! Achjo, vlastní účet, to už mu rovnou můžu přednést žádost k rozchodu a začít si balit. Teda vlastně začít balit jemu.   

7 dní volna!

30. prosinec 2016 | 00.17 | rubrika: Život

Jó, tak takový dlouhý volno jsem neměla od tý doby, co jsem byla naposledy nezaměstnaná, takže rok a půl. Vůbec nevím, co budu takovou dobu dělat? Každopádně jsem ráda, že nemusím do práce. Onehdá bylo hnusný počasí a tak nejlepší plán, co jsem dokázala napsat na let z Melbourne do Perthu, dovoloval pouze 15 tun nákladu. Druhej den přišel Bobík a chtěl si ze mě utahovat. Prej že doufá, že dneska jim dám víc nákladu, že australskou Poštu málem jeblo, když viděli 15 tun. Ten let letí až v noci, takže noční směna můj plán předělala a dostali se na 19 tun. Můj kolega Idiot zařídil, že mě Bobík měl na chvíli za blbce. Hlavně nechápu, jak se o tom dozvěděl, když to se vše odehrálo v noci, když on spal. Si na mě jako někdo stěžoval? Tak jsem mu ukázala, že ten plán, co noční směna odeslala, byl vzhledem k počasí nelegální a optala jsem se ho, jestli se ode mě očekává, že také budu dělat nelegální plány a proč jsem se to teda všechno učila, když je to vlastně jedno. Na to Bobík už neměl co říct. Jo a taky dal výpověď (ne kvůli tomuhle) a já mám bobky, že teď za šéfa dostanem nějakýho šmejda, co nás bude jen buzerovat.

V našem novým baráku máme spoustu much. A tak jsme vymysleli řešení, jak zabít dvě mouchy jednou ranou. Naše špačice má mouchy ráda, nicméně je aktivně nechytá. Ty, na kterých si venku pochutná, jsou ty největší blbky, co jí vletí rovnou do huby. Špačková jen znuděně otevře zobák a má ji. A tak každý večer bereme špačkovou na procházku kolem domu. Mouchy sedí na zdech a na stropě, přisuneme ptáka na dva centimetry od mouchy a máme tak třicetiprocentní úspěšnost, že ji špaček zblajzne napoprvé. Sice je to zdlouhavější způsob zbavování se much, ale aspoň se špaček zabaví a taky nažere.

Vánoce jsme letos strávili jen sami dva. Celej den jsme se dívali na televizi a k večeři jsme měli smažený tempeh s bramborovým salátem (s domácí majonézou). Dárky jsme si nedávali, Pilot už si dávno ten svůj koupil a já jsem chtěla šnorchlovací masku (a Pilot hned že chce taky jednu), ale tu si musíme nejdřív vyzkoušet v obchodě. Podle výpisu na účtu ale koukám, že mi Pilot objednal voňavku. To zase přijde až v únoru, jako tomu bylo minulý rok. Hlavně doufám, že Pilot konečně vybral tu správnou. Minulej rok objednal jinou, než jakou jsem chtěla. A ještě půl lahvičky toho smradu mám. Nemůžu se dočkat, až to vypotřebuju. A teď mi nejspíš přijde nová a stejná. Chlapi. :(

Taky jsem po spoustě let zatoužila po nějakém tradičním Vánočním cukroví. Což je docela těžké, když už stejnou spoustu let nekupuju žádné bílé jedy (mouku, cukr...). Udělala jsem výjimku a koupila jsem mouku. Špaldovou ovšem. Cukr, ten jsem nekoupila, tolik jsem se překonat nedokázala, takže jsem do těsta místo cukru dala pomleté datle. A náhodou se ty vanilkový rohlíčky docela povedly. :D Nevím, jak jim říkat anglicky (prej rolls, to je pěkně debilní) a tak se Pilot naučil slovo rohlíček a že množné číslo jsou rohlíčky a pak mě rozesmíval, když jsem mu z kuchyně donesla dva rohlíčky a on se jako zlobil, že ”I told you rohlíček, not rohlíčky!” Teď to ale moc směšně nevyznívá, nejvíc vtipnej je na tom totiž ten jeho strašnej přízvuk.

Do novýho roku si přeju, aby Pilot konečně dostal novou práci a aby nebyla v Aucklandu. Né tak daleko, aby nemohl jezdit domů na víkendy, ale dostatečně daleko na to, aby tam musel napůl bydlet. Začala se teď o něj zajímat jedna firma, co by ho nejraději poslala do Whangarei a já když jsem si to představila, tak jsem zjistila, že bych to fakt chtěla. Žít nějakou dobu od sebe, aby se mi zase po něm mohlo stýskat, abych se na něj těšila a že třeba bych i pak s ním měla chuť i na jiný věci, pač ta chuť mě nějak přechází, když je pořád tady a akorát mě rozčiluje děláním bordelu. 

Moje smečka

14. prosinec 2016 | 02.36 | rubrika: Život

V práci už jsem přes čtyři měsíce a světe div se, už se mi to začíná zajídat! Já prostě asi nejsem stvořená k tomu být zaměstnanec. Jenže teď máš holka smůlu, protože ty dva roky tam prostě vydržíš. Aspoň dokud nedostanu trvalej trvalej pobyt. Teď už sice mám trvalej pobyt, ještě to ale není trvalej trvalej. Momentálně pořád musím plnit nějaký podmínky, nejmíň půlku dní v roce musím být fyzicky na Zélandu a cestovat můžu jen první dva roky, pak už bych se nesměla ze Zélandu hnout, protože bych o trvalej pobyt přišla. Až po dvou letech si můžu zažádat o trvalej trvalej a tam pak už nezáleží, jestli odcestuju třeba na deset let, pořád se sem můžu vrátit. Říkám si, třeba to Pilot bude nakonec chtít zkusit u Cathay Pacific, i když o stěhování do Hong Kongu nechce ani slyšet a já vlastně taky ne, jenže mu třeba nakonec nic jinýho nezbyde.

Taky zjišťuju, že mě většina mých kolegů sere. Hlínu už znáte, pracuje tam už deset let. Taky bych mu mohla říkat mlaskač. Je původem z Číny, tak prostě když jí, tak strašně mlaská a vůbec mu to nepřijde nechutný a nemá potřebu se krotit. U nich je to snad slušnost mlaskat. I v bývalý práci jsme měli Číňana, byl to fakt bezva týpek, ale u oběda jsem si sedala co nejdál. Je to na poblití. A Hlína žere skoro pořád. Je strašně vychrtlej a přitom každej den v práci sežere vola a mlaská mu na počest.  

Pak tam máme Broukalku (pracuje tam dva roky), která by stejně tak snadno mohla být mlaskačkou, neboť je také původem z Číny, jenže ta nejí tak často jako Hlína, a tak mě na ní nejvíc sere její broukání. Ta si vždycky do hlavy vezme kousíček nějaké písničky a pak si to neustále brouká do omrzení. To je jako kdybych já seděla vedle tebe a furt dokola si hvízdala: "Já s písničkou jdu jako ptáček. Já s písničkou jdu jako ptáček. Já s písničkou jdu jako ptáček...” Jak dlouho bych to musela dělat, abyste mě zabili?

Pak tam máme Idiota, původem z Filipín. Bože ten kluk je tak blbej, že mě to děsí a těší zároveň. Děsí mě, že ho tam nechají pracovat samotnýho, rozhodovat o složitých věcech. Pracuje tam už čtyři roky, spoustu věcí dělá blbě, na některý se prostě vysere a pak tvrdí, že neměl čas, že měl moc práce. Na noční směně, kde já si vždycky stihnu přečíst nejmíň tři kapitoly Hry o trůny? Těší mě na tom, že když tam nechají o samotě pracovat takovýho blbce, tak to taky zvládnu, pač horší než on být nemůžu. I Bobík říká, že to místo neměl nidky dostat, jenže ho přijal jeho předchůdce a teď je prej pozdě bycha honit.

Další člen týmu je Grumpy. Každej mu říká Grumpy Pít, protože je to nevrlej starej dědek. Pracuje jenom na ranní směny, protože na prudký změny režimu je podle jeho vlastních slov už moc starej. Dost na tom, že absolutně nemůžu vystát brzký vstávání, ještě tam musím být s Grumpym, kterej je snad v přechodu a tak je mu neustále horko, takže pořád zapíná klimatizaci a snaží se mě zmrazit. Já se tam v rohu tulím k mýmu termoforu a srkám horkej čaj a to je prosím pěkně léto. Ještěže teď s Pilotem tak zdravě jíme a moje imunita je neprůstřelná, jinak bych z toho určitě byla hned marod. A jako správnej starej dědek absolutně nemá pochopení pro nějaký moderní vymoženosti, takže mě nutí psát letový plány po staru a já bych ho za to nejraději kopla do ksichtu. Dokonce to chce prosadit u Bobíka, aby nám ten lehčí způsob zatrhnul, jenom proto, že to prostě nechápe, jak se to dělá a tím pádem je to špatný. Jo a k tomu má nutkání věčně komentovat moje obědy a vykládat mi, jakýže to masíčko bude vařit k večeři. "Co to máš, to je puding? Já jsem myslel, že nejíš mlíko??” "To je sojovej.” "No tak to pro mě není, děkuji, já mám rád moje mlíko.” "Jsem si nevšimla, že bych ti nabízela.” Debile! "A že máš rád mlíko pro kojence, to vím.” Jenže já už jsem dospělá. A dávno odstavená od prsu mé matky a každé jiné krávy. Krávám se omlouvám, ty za nic nemůžou.

Šprta už taky znáte, to je ten, co začínal o týden dřív a co je do toho strašně zažranej. Na něm mě kupodivu nic nesere. Taky vlastně nikdy nepracujeme spolu, jen se spíš střídáme.

A nakonec je tam Dejv, na tom mě taky nic nesere. To je ten, co má mámu z Niue. Pracuje taky jako osobní trenér, je celkem naposilovanej, ale ne příliš. Jí hodně salátů (velký plus) s kuřetem (mínus) a nemlaská u toho (hodně velký plus)!  

Zachvíli jsou Vánoce, budu mít trochu delší placený volno, tak si snad od toho cvokhausu odpočinu natolik, abych to tam zvládla zase klepat dál. Pak už se budu těšit na výlet do Brisbane a po něm na výlet na Niue... nejak ty dva roky musím dát! 

Přehnaná očekávání matek

9. prosinec 2016 | 05.05 | rubrika: Život

Návštěva Kiwimámy nakonec nebyla jen jeden velkej opruz. Všimla si, že se snažím pěstovat bylinky na okně v kuchyni a koupila mi na ně pěkný květináče a pak mi pomáhala je přesazovat. Taky jsme ji vzali do našeho oblíbenýho budhistickýho kláštera, kterej na ni udělal fakt velkej dojem. Sami jsme byli prvně v šoku, protože když jsme tam jeli poprvé, tak jsme očekávali restauraci, co se jmenuje Fo Guang Shan Temple a místo toho jsme našli opravdovej Temple. Teď tam bereme každou návštěvu, protože je tam fakt výborný jídlo a k tomu taková mírumilovná, klidná atmosféra. Objednali jsme snad všechno z jídelního lístku, náš stůl se prohýbal, přežrali jsme se jako prasata a přesto to vyšlo jen na necelých dvacet dolarů na osobu.

Přesto mě Kiwimáma fakt nasrala. Prej kolik teď vydělávám. Tady je to takový jiný, ptát se kolik kdo vydělává tu není tolik neslušný jako u nás. Tak jsem řekla 25 dolarů na hodinu, i když vlastně je to víc, když tam zas tolik hodin netrávím. Nicméně Kiwimáma na to řekla, že teda nic moc. Si děláš prdel, ne? Chápu, že ona má asi dvakrát tolik, jenže jí je šedesát a v té jejich firmě je už aspoň třicet let, tak se nediv. Já jsem cizinka s ne zrovna bezchybnou angličtinou a ještě donedávna jsem neměla ani pořádná víza, přesto mám o deset dolarů víc než její syn a jí to není dost dobrý? Zajímavý, že když partnerka jejího druhýho syna nedávno dostala práci někde u šicího stroje a radovala se jako malá holka, že dostane 21 dolarů na hodinu a že je to nejvíc, co jí kdy kdo dal, tak té Kiwimáma neřekla, že teda nic moc. Kiwačka s perfektní angličtinou a zahanbí ji nějaká naplavenina z východní Evropy. Ale porodila jí vnoučka, takže ta má asi plusy jinde.

Jako moje matka, té jsem taky nikdy nebyla dost dobrá. Ať jsem udělala cokoliv, vždycky to bylo blbě. Věčně ječela (zatímco mě surově bila), proč se jí musela narodit zrovna taková blbá píča, jako jsem já. Často jsem si představovala, že se zabije v autě a už nikdy se nevrátí domů. Moc jsem si to přála, i když teď zpětně nechápu, jak přesně se měla zabít, aby se nepoškodilo auto, protože to jsem si chtěla nechat a jezdit s ním do školy. Nadruhou stranu jsem zase často snila o tom, že budu mít hrozně moc peněz a koupím mámě nový auto, nebo jí slavnostně předám klíče od novýho domu. Nechápala jsem, proč by mi mělo něco takovýho udělat dobře, proč bych tu pindu měla chtít dělat šťastnou? Teď chápu, že o jejím štěstí to fakt nebylo. Bylo to o zadostiučinění. Chtěla jsem, aby mi matka řekla, že jsem fakt dobrá. Aby mi konečně taky řekla něco jinýho, než jen jaká jsem neschopná kráva. Aby byla ráda, že mě má.  

I teď, a to už se s ní dva roky nebavím, si občas představím, jaký by to asi bylo, kdyby přijela na návštěvu. Jak by koukala jak si tady žiju. Ne, že bych si žila jako v pohádce, ale přesto si myslím, že je můj život mnohem lepší, než kdy byl ten její. Musela by prostě uznat, že se ve mně spletla a že jsem třída. Jenže proč mi na tom vůbec záleží? Copak se s tím nedokážu sžít i bez jejího uznání? Proč bych vůbec měla stát o poplácání na rameno od člověka, který klesnul tak hluboko? Tohleto mě vážně sere. Chci zapomenout, že vůbec kdy existovala.

Nemusím a nebudu se nikomu zavděčovat. Ani mojí matce, ani Pilotově. 

Moje nové koníčky

6. prosinec 2016 | 02.30 | rubrika: Život

Je to v suchu, můj problém s možným pokušením v práci se sám vyřešil, neb se ten novej hezoun nejdřív hodil marod a pak dal výpověď. Vlastně mě to ani nepřekvapilo, hned jsem si říkala, že teď když dostal kopačky, tak na Zélandu asi nezůstane. Vypadá to, že jedinej důvod, proč tady zůstat, jsou partneři. Všichni ti Australani se sem taky přestěhovali kvůli babě. A přitom to tady není vyloženě špatný, jen prostě peněz se tu vydělá míň, za to baráky jsou tu snad nejdražší na světě (to nemám ověřené, ale připadám si tak). Momentálně bychom museli vypláznout asi million dolarů, abychom dostali slušnější třípokojáč v Aucklandu. Když pominu, že nemáme deset procent na depozit, tak na hypotéce bychom platili 2 krát tolik, než teď platíme za nájem. Což už teď by se nám špatně táhlo a to máme dva spolubydlící. Šance na to v budoucnu bydlet jenom sami dva, by při našich stávajících platech byla nulová a vzhledem k tomu, že hypotéka se platí 30 let, tak nevím, jestli ještě po šedesátce bych chtěla bydlet se spolubydlícími (a jestli by někdo chtěl bydlet s párem skorodůchodců), nemluvě o tom, že kdybych se náhodou uhodila do hlavy a rozhodla se založit rodinu, že by na spolubydlící ani nebylo místo. Fakt nevím, jak tady jako lidi mají normálně žít a něco budovat. Piloti, co u nás v práci byli převelení do Brisbane, si maximálně chrochtají, protože tady prodali svoje plesnivé barabizny a tam si za ty peníze pořídili luxusní vily. 

Tony mi v pátek řekl Honey. Nebyla jsem si stoprocentně jistá, že jsem se nepřeslechla, takže jsem se nechtěla ztrapnit a nekomentovala jsem to, nicméně jestli to zopakuje, tak se mu chystám říct, že miláčku mi může říkat jen jeden chlap. Odporný.

Po roce jsem se vrátila do cockpitu. Já ani nevím, jestli mám za to utrácet peníze, Pilot mě do toho strká, ale na co mi bude, že mi vydají novozélandskou licenci, když já stejně za prachy asi nikdy lítat nebudu. Je pravda, že přemýšlím, že bych si pomalu vedle práce dodělala kvalifikaci na instruktora a ve volným čase bych chodila učit do aero klubu, jenže já jsem tak strašně neochotná se učit, že bych ty zkoušky asi vůbec neudělala, nebo bych aspoň bulela a rvala si vlasy pokaždý, jak bych měla něco studovat. Tyhle výhledy ale zase možná stojej za to, nebo ne?  

20161205_102022

Kiwimáma nám tu nechala každýmu dvě stovky, jakože na Vánoce a ať si prej koukáme koupit něco pro sebe a né že s tím budeme platit složenky. Pilot si hodlá zaplatit další hodinu akrobatickýho lítání a já jsem se vydala do Bauhausu pro dlaždičky, beton a maltu. Mám teď spoustu volnýho času, protože jsem už několik týdnů nebyla na facebooku. Já závislák, jsem tam byla v podstatě pořád a teď nevím, co s ušetřeným časem. Hledala jsem na internetu nějaký koupátko pro ptáky, který bych mohla dát ven, blízko klece našeho špačka, aby se tam divocí ptáci chodili koupat a při té příležitosti se kamarádili se špačkovou. A našla jsem úžasné koupátko, které jsem se rozhodla, že si vyrobím sama. Z hodiny na hodinu jsem se rozhodla, že mým novým koníčkem bude mozajka. :D  

Můj úplně první výrobek bylo tohle koupátko. 

mosaika2

A tady už pracuju na stolku, který jsem koupila na internetu za pouhé dva dolary. :D

mosaika  

Vůbec takovéhle nákupy jsou moje nová závislost, asi místo facebooku. Někdy se tam dá sehnat nábytek třeba za dolar, když má člověk kliku. V garáži už na mě čeká další stůl, tenrokrát větší, na ten taky hodlám dát mozaiku a pak ho zase prodat. 

Chtěla bych se zase zamilovat

26. listopad 2016 | 22.41 | rubrika: Život

Začala jsem teda nosit prsten, aby mi dal Tony pokoj. Ten v pondělí sice naklapal k nám do kanclu otravovat, nicméně se bavil s kolegyní a na mě se ani nepodíval. Doufala jsem, že je to pro to, že je mu trapně. Od té doby tam chodil každej den. Prostě si tam sedl a čekal. Že se s ním asi bude někdo bavit. Já nic, já dělám, že musím koukat do počítače. Tak se buď zvedne a řekne, že vidí, že tam není žádanej a dá se k odchodu, načež ho kolega začne přesvědčovat, že to vůbec tak není a já mám sto chutí ho nakopnout pod stolem. A nebo začne klást otázky, jako třeba, co budu dělat o víkendu. Oznámila jsem mu, že mi přijede tchýně. TCHÝNĚ! Chápeš to, jo?! Já jsem sice nechtěla nikomu říkat, že mě Tony otravuje, ale vidím, že stačí jen jemně naznačit a každej hnedka ví, ze které kanceláře vítr vane. Tony je asi dost známá firma. Firma HVZ. Hodně velkej zoufalec.  

Teď tam máme jednoho novýho pilota a kvůli tomu mám zas nutkání ten prsten sundat. Ten je jako fakt hot. Dokonce jsme oba ve stejnou dobu pracovali pro Fiji Airways, takže jsme se nejspíš potkali už minulej rok. Jsme si vzájemně postěžovali na tu Fijičarodějnici, on mi vyprávěl, jak se před ní chtěl schovat v letadle, který pilotoval a se kterým se měl vrátit na Fiji jako pasažér, neb se nechtěl nechat znova odbavit, ale ona ho tam našla a odvedla ho ven. Já jsem mu ukázala fotku našeho týmu a on hned ukázal na babu a řekl "tady je ta bitch”. :D Původně měl pracovat pro nás v Austrálii, ale jeho holka ho teď odkopla a prej mu už nechce sponzorovat víza, takže musí zůstat na Zélandu, pač tady už víza má. On sám pochází z Jihoafrický Republiky. Já jsem měla pocit, že i když se lidi rozejdou, že to aspoň kvůli imigračnímu dál hrajou, ale tady ta slečna ne, takže ten ji asi musel fakt hodně nasrat. Hned mě napadlo, že jí určitě zahnul, hezounek. To je asi porvý po třech letech, co jsem si vůbec všimla nějakýho jinýho chlapa. Což možná bude hlavně tím, že Kiwáci jsou většinou dost oškliví. Kam to s Pilotem spěje? Občas mám depky z toho, že už by to mělo být až do smrti. Že už se nikdy nezamiluju, nezažiju nic novýho a hlavně ne kvalitní sex. Hezounek by beztak byl v posteli šikovnej. A nebo taky ne a zbytečně bych si rozbila vztah. Navíc by mě ten novej chlap přitahoval jen do té doby, než by mi domů donesl kus masa, což mám tak 99 procentní šanci, že by dřív či později udělal.

Kiwimáma je tu a už aby zase odjela. Pilot se jí moc nevěnuje a tak ňák to hází na mě a já toho mám už plný zuby, pořád se bavit o jejím vnukovi, kterej mě jako každý jiný malý dítě absolutně nezajímá, každý rozhovor se vždy záhadně stočí k němu, musím se dívat na spoustu fotek a nejhorší to bylo včera ráno, když si s ním volala na skypu. Šla kvůli tomu do ložnice, aby probudila Pilota, aby se přišel ukázat synovcovi. My jsme ho od porodnice ještě nepotkali, Pilot ovšem také neoplýval zájmem ukazovat se na kameru děcku, co ještě ani pořádně nemluví. Z postele se sice vypotácel, ale začal opruzovat v kuchyni, kde jsem myla nábodí, místo aby šel do obýváku se představit miminu. Dostal dva kopance, jak jsem se ho snažila dostat z kuchyně dřív, než přijde hora k Mohamedovi. Nefungovalo to, musela jsem se tím pádem na kameru ukazovat i já. Bylo mi to hodně nepříjemný. Jestli by Kiwimáma byla takhle podělaná i z našich dětí, tak je to o důvod víc žádný nemít. Těch důvodů jsem v poslední době našla tolik, že už si pomalu šetřím na podvázání vaječníků. Když jsme byli s Pilotem krátce, tak jsem si myslela, že děti s ním bych asi i chtěla, to jsem nevěděla kam s tou vší láskou a říkala jsem si, že mít človíčka, co by byl napůl Pilot, tak bych z něho byla taky úplně hotová, protože stejnětak jako Pilot by to byl zázrak přírody, voněl by jako jarní vánek a sral by duhu. Jenže teď je to jiný, z Pilota už dávno nejsem na větvi a tím míň bych byla z malýho ječícího sráče. 

Are you hitting on me??

20. listopad 2016 | 02.13 | rubrika: Život

Je neděle a já si sedím v práci. Přišla jsem se pozdě, protože mi kolega David říkal, že v neděli by sem včas chodil jenom debil. Taky by tady prej jenom debil seděl až do pěti, ale já radši počkám, když jsem tady nová. Každopádně jsem dostala hodně divnej telefonát. Můj šéf Bobík má taky šéfa a ten šéf má sekretářku. Sekretářka je asi padesátiletej chlupatej chlap (teď koukám do systému, že je mu dokonce 63) a nevolal mi nikdo jinej než on.

On: Ahoj, tady Tony, jak se máš? 

Já: Dobrý, letadlo letí, tak v pohodě. 

On: Venku je moc hezky. 

Já: Jo a kde seš? Tady je zima a strašně fouká.

On: Já jsem na severu. Jakej jsi měla víkend?

Už si říkám tyvole dostanem se dneska ještě k tomu, proč voláš?

Já: Nuda, nikam jsme nejeli. 

On: A pracuješ zejtra?

Já: Jo pracuju. 

On: Tak to se budu těšit, že se uvidíme. A co v pátek, pracuješ? 

Co kua chceš?

Já: Nepracuju. 

On: To bych se tě mohl zeptat, jestli bys se mnou nešla na oběd třeba. 

Já: No akorát, že já nejím to co jí většina lidí. 

On: Ty seš vegetarián? Ale víno můžeš, ne? To by bylo smutný, kdybys nemohla víno. 

No jasně, je nalitej!

Já: No, některý vína můžu. 

On: Tak jo. 

Já: Tak jo, tak se měj. 

On: Tak jo, já jsem se chtěl jen zeptat, jak se máš a to jsem ti chtěl říct, že se těším, až se zejtra uvidíme.

Já: Tak jo, tak zejtra, čau. 

Co to do řitě bylo?! Mě tady jako bude balit fousatej páprda? Já asi radši pro jistotu začnu nosit zásnubák. I když jsem to v poslední době zavrhla, protože na svatbu, na kterou půjde Pilotův imbecilní kámoš, já nejdu, ani když měla bejt moje vlastní! Teď jsem si zas akorát vzpomněla na toho kreténa. Ten se furt Pilotovi posmívá, že má holku veganku, tuhle ho označil na Facebooku pod obrázek s textem "ten pocit, když se griluje masíčko a vám se sbíhají sliny. Hej vegani, taky to tak máte, když sekáte trávník?" Jsem řekla že ne, nemáme, ještě máš nějaké debilní otázky? A on řekl No! But you can get fucked! Jakože se můžu jít nechat vošukat, hodně sprostý a docela dost nečekaný. Já mu tohle ale trpět nebudu, taky by se mu nelíbilo, kdyby si někdo utahoval z jeho baby, která je tlustá jako tři bečky a vymejšlet vtípky o ní by šlo jedna báseň. Už jsem skoro odepisovala tak jo, hele a chceš se dívat, abys taky viděl, jak se to dělá, když mezi váma nezavazí 300 kilo tuku? Ale Pilot prej ať nejsem hnusná. No jasně, on se ke mně jako kokot chovat může. Tak jako na té jejich svatbě. To jsem si pak uvědomila, že já vlastně žádnou svatbu nechci. Prsten jsem chtěla prodat, na nic ho tím pádem nepotřebuju. Teď ho ale kvůli fousaté sekretářce asi vytáhnu. Doufám, že až vystřízliví, tak se uklidní a hlavně zastydí!  

Nuda s Pilotem

19. listopad 2016 | 05.08 | rubrika: Život

Tohle bude hodně osobní, takže pokud je ti míň než 18 let, tak to koukej zavřít. Tak, teď když mám pozornost všech dětských čtenářů, můžeme začít.

Mám pocit, že jsem ve slepé uličce. Já, která jsem se vždycky chvástala, že bych nikdy svýmu chlapovi nezahnula přemýšlím, že bych si snad měla najít milence. Pilot je tak strašně nudnej, až se mi chce brečet. Nebaví ho předehra, nebaví ho si se mnou hrát, pět minut mě líbá a pak jen zasunout a za tři minuty je hotov. Proto ještě stále sladkobolně vzpomínám na Australana, třebaže měl místo mozku z koksu kostku a měl podměráka. Jak ten miloval dělat holce dobře. S ním jsme začali před půlnocí a obvykle jsme končili v šest ráno. Sám se za tu dobu udělal jen jednou, až úplně na konec. I Medvěd to zbožňoval, ale ten si na mě většinou vyhradil jen dvě hodiny. Na druhé straně je tu Pilot, kterýmu předehra zabere pět minut. Dostávám jen debilní rady, jakože ať mu řeknu, co se mi líbí. Vypadám snad jako nějaká upejpavka? Že bych mu to už stokrát neříkala? Jenže když ho to nebaví, tak co? On teda tvrdí, že to není pravda, jeho to přece baví, takže když si postěžuju, tak se mi pak velkoryse věnuje celých dvacet minut a příště, když si o to neřeknu, tak předehru zase přeskočí. Já si nechci pořád o něco říkat, když ho to nebaví. Jenže pak se nemůže divit on mně, když ho k sobě pustím tak jednou za dva tejdny.

Jeho výdrž je problém číslo dva. Když už nevydrží víc než tři minuty, o to víc si myslím, že by se měl snažit i jinak. Dávala jsem mu číst knížky o tantře, kde se píše jak dýl vydržet, on sice tvrdí, že to cvičí, ale nějak se to neprojevuje. Na začátku to ještě nebyl takovej problém, byl ze mě tak hotovej, že byl hned zase připraven. Jenže teď potřebuje aspoň hodinu pauzu a za takovou dobu já už nemám chuť. Urychlit se to nedá, o orální sex nikdy nijak nestál (je sakra divnej!). A to že se neudělám já bere úplně s nadhledem, že jsem prostě divná. Což je sice pravda, ale to ještě neznamená, že se chci připravit úplně o všechny požitky.  

Přitom mazlí se rád. Pořád se chce pusinkovat a objímat, dneska jsme se domazli až k tomu, že jsme oba skončili nazí, jenže už zas chtěl hned zasunovat, skopla jsem ho ze sebe a poslala jsem ho do prdele. Měla jsem už fakt slzy na krajíčku. Tohle já už douho nevydržím. Říká se, že žena je jako elektrickej sporák. Mně se ještě nenahřeje ani jedna plotýnka a najednou je po všem. Kvůli tomu se mi ten sporák fakt nechce zapínat. A já jsem pak za frigidu, že se donutím třeba jen dvakrát za měsíc, jenže můžu za to? Mně to přece taky nestačí. Tolik chlapů nemá rádo, když ženská leží jako prkno, Pilot mě pro změnu žádá, abych se nevrtěla, protože jinak nevydrží ani ty posraný tři minuty. Říkám si, co měl asi za ženský předemnou. Jestli i s nima byl takhle nemožnej a jestli jim to stačilo.

No a co teď s tím? On je jinak skvělej chlap (víceméně) a mně se s ním nechce rozcházet jen proto, že sex s ním stojí za hovno. Jenže má tohle nějaký jiný řešení? Australane, kde jsi? :´(