Romantický víkend s Pilotem

21. březen 2015 | 05.57 |
› 

Nakoupila jsem spoustu jídla, dobré víno, upekla karamelové řezy, uvařila spoustu sýru a malovala jsem si, jak se s Pilotem v sobotu půjdeme pěkně projít na pláž a večer si dáme dobrou večeři a se skleničkou vína a brambůrkami shlédneme nějaký film. Prostě pohodička.

Pilot už na mě čekal, když jsem v pátek přišla domů z práce, tak jsme se přivítali ;), uvařili jsme večeři a užívali si večer, když Pilotovi zavolal jeho šéf. Věc se má tak, že tam kde teď Pilot je, je šéfem Pilot. Má tam dva další instruktory a šest studentů z Číny, kterým má za úkol do osmi týdnů vybavit privátní pilotní licenci. Je to pěkně tvrdý. My jsme ve škole měli na privátní licenci dvanáct týdnů a už to byl záhul. Chudáci Číňani. Ale daří se to a už teď po třech týdnech jsou skoro v polovině, takže když se to tak sešlo, že jedna Pilotova instruktorka potřebovala volno a studenti už stejně byli vyčerpaní, tak se rozhodl, že jsou dost napřed na to, aby mohli mít tenhle víkend volno. Normálně totiž lítají i o víkendu a i přes to, že Pilot maká šest dní v týdnu, pořád nosí domů úplně stejnou almužnu, protože mu platí paušálem a ne podle odpracovaných hodin. On si tudíž nevydělá ani zákonem stanovenou minimální mzdu. Proto já mám vždycky víc než on. :D No a tak šéf volal a rozčiloval se, že jak si to představuje dát všem na víkend volno?! Pindal, že ho vůbec nezajímá, že už toho mají studenti i učitelé plné kecky a že ať si uvědomí, že jakožto pilot musí lítat pokaždý, když je na to počasí a že nějakej osobní život musí jít stranou. Mám takovej dojem, že k pilotům se lidi chovají ještě mnohem hůř, než k prostitutkám. Ty aspoň dostanou slušně zaplaceno. Myslela bych si ale, že když má Pilot už dvě frčky a skoro 1500 hodin k tomu, že to už bude lepší. Nechápu, proč mu to tam teda dali na povel, když nemůže ani sám zvážit a rozhodnout, jestli si studenti a personál zaslouží volný víkend. Ten namistrovanej Ilja s ním mluvil jak s nějakým retardem a řekl mu, že ho vůbec nezajímá, že je v Nelsonu a že jestli v sobotu ráno nebude v práci, že tam prostě pošle někoho jinýho a bude to vyřešené. Zakončil to dotázáním, jestli tomu Pilot rozumí, že zítra bude škola otevřená.

Byli jsme z toho voba celkem vykolejení, já jsem ten hovor poslouchala a nechápala jsem, jak si tohle může nějakej Rusák Ilja dovolit. Pilot nejdřív říkal, že na to kašle, že to stejně nemá šanci stihnout, ale když vychladnul, tak jsme přebookovali letenku a šli jsme spát. Celou noc jsme se jenom převalovali, jak jsme byli oba nasraní a já jsem si furt představovala, jak se tomu Iljovi pomstím za moje zkažený víkendový plány! Ráno jsem odvezla Pilota na letiště. Ten tvrdil, že jenom dodělá tenhle kontrakt a pak od tam odejde, že tohle si líbit nenechá. Já jsem se ho snažila uklidnit, že to třeba nebude tak horký, že třeba až jim předá těch šest hotových studentů, tak budou všichni spokojení a všechno bude ok. Tohle Pilotovo přespání v Nelsonu nás stálo 600 dolarů. :D A to jsem si ještě vzala v sobotu volno z práce, takže k těm šesti stovkám můžeme navíc připočítat, že teď zbůhdarma sedím sama doma na prdeli. Teď nevím, jestli se mám pořád ještě chystat do Aucklandu, když ani Pilot neví, jestli tam ještě vůbec bude.

Myslela jsem si, že na naší škole v Austrálii se k instruktorům chovali hrozně, ale Ilja teď našeho ředitele strčil s přehledem do kapsy. Mně zase vrátili žádost o převedení licence z australské na novozélandskou, protože prej si musím nejdřív dodělat nějaké lítání mezi horama. Což se v Austrálii neučí, protože ta je placatá. To by znamenalo další dva až tři tisíce dolarů a já teď vůbec nevím, co jako s tím, protože někde se za pár stovek nechat takhle ponižovat fakt nechci a na co by mi pak byla licence? A navíc Pilot se teď víc a víc otvírá možnosti, že by přecijen hledal práci zase v Austrálii a tam už licenci mám.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Romantický víkend s Pilotem orchidejka 21. 03. 2015 - 09:47
RE: Romantický víkend s Pilotem wien 21. 03. 2015 - 09:51