Článek Menstruační kalíšek

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Menstruační kalíšek

22. 03. 2015 - 08:05

hroznetajne: Moc se mi líbí ta idea, je to hodně šetrné k planetě, což se mi na tom líbí nejvíce. Myslím si, že si ho jednou pořídím, ale asi až po dětech (haha, takže v daleké budoucnosti, ehm ehm...). Trošku mi vadí představa vylévání krve, když to takhle naplno řeknu, jaksi mi vyhovuje jak se to "vsákne" do tampónu... Ale samozřejmě časem ke kalíšku dospěji, jsem si tím jistá. Je fajn že jsi si na to udělala vlastní názor i přes to, že to ještě není tak rozšířený artikl. Člověk asi nemůže být moc konzervativní...

---
hroznetajne.pise.cz

22. 03. 2015 - 08:15

wien: Ahoj Tajnůstkářko hele a proč až po dětech? Prodávají dvě velikosti. Předporodní a poporodní. Ta planeta mě na tom taky těší! A krev mi naštěstí nevadí a kdyžtak to v té sprše můžeš udělat i po slepu. ))

---
wien.pise.cz

22. 03. 2015 - 09:39

hroznetajne: Taky pravda...no, asi to zvážím. Jsem otevřená novým věcem, pokusy na vlastním těle (nehledat v tom nic oplzlého, prosím) a jiné, to je moje !

---
hroznetajne.pise.cz

22. 03. 2015 - 09:03

chaostheory®pismenkuje.cz: tampony nepoužívám přesně z těch důvodů, co tu popisuješ. maximálně tak na pár hodin jednou za rok v létě, když je venku šílené vedro a chci se koupat. jinak ne. kalíšek se mi líbí z ekologického a finančního hlediska, ale prostě bych nesnesla - 1) ty záchody a 2) vylévání krve. dělá se mi špatně i jen když si to představím takže já zůstávám u klasických vložek, nejspíš na pořád

---
chaostheory.pismenkuje.cz

22. 03. 2015 - 09:28

alkoholik: hodně sa ně lůbí představa šetření peněz za cenu první počáteční invešstice. Mám moc rád takové investice kde se používáním šetří víc a víc. Nicméně si nemyslím že bych takový kalíšek někdy použil.

---
alkoholik.pise.cz

22. 03. 2015 - 09:37

tlapka: Jsem na tom podobně jako Chaosteory. Ale do budoucna tuhle možnost nezavrhuju, ale asi až zakotvím v nějakém stabilním prostředí - teď při pohybu po škole a s výhledem na výuku napříč různými fakultami, kde máme umyvadlo v umývárně a hned naproti dveřím by to asi nebylo ideální.

---
tlapka.pise.cz

22. 03. 2015 - 11:04

zo: Mně se ten nápad taky líbí (hlavně teda to, že to můžu nechat delší dobu na pokoji a nemusím si tak připadat blbě jak s tampónem ), možná to i někdy vyzkouším . Krev (alespoň moje vlastní) mi ani nijak nevadí, takže tenhle problém taky padá . A budu šetřit přírodu? Tím líp .
Ale zatím si vystačím s tampónama, stačí mi, že mě mamka nenutí používat vložky ("tampony jsou přece tak nehygienický, dostaneš do těla infekci!") a celkově se mi do toho už nemíchá .

---
zo.pise.cz

22. 03. 2015 - 11:42

boudicca: Já si ho chtěla koupit už loni, ale dřív, než jsem se k tomu dostala, jsem odjela na půl roku mimo ČR, tak to nechávám až po návratu - doma bude na sžívání víc klidu. Zatím jsem na kalíšek nikde nečetla jedinou negativní reakci, což mluví samo za sebe. A představa, že budu šetřit přírodu, své tělo a ještě mě to vyjde levněji po finanční stránce, je moc příjemná.

---
boudicca.pise.cz

22. 03. 2015 - 15:52

lvice: Já myslela, že se ten kalíšek vyndavá a vyplachuje několikrát denně. Takhle to dává větší smysl, když tak dlouho vydrží. Ale stejně se ještě necítím tak odvážně, abych ho zkusila.
Ale hlavně jsem v šoku, že vám zakázali mobily! U nás nemáme zakázaný nic. Vědí, že máme tolik práce, že na blbiny stejně není čas.

---
lvice.pise.cz

22. 03. 2015 - 18:37

amelie00: taky o něm uvažuju...děkuji za povídání.

---
auticekjenicek.blogspot.cz/

30. 03. 2015 - 15:45

liška ryška: Já si ho pořídila před několika lety.
Asi po třech měsících jsem se s ním konečně začala sžívat, jenže jsem ho dala vyvařit a zapomněla na něj a bylo po něm.
Nový jsem si už pak nekoupila.
Mně totiž dělalo velký potíže ho vyndavat. JInak by to bylo bezva, ale to vyndavání - vždycky byl někde kdovíkde uvnitř daleko. A proto mi dalo práci ho vylámat ven a většinou to vyšplíchlo na podlahu ... v horším případě na oblečení. Nemám na to dost jemné prsty a jemné zacházení, asi.