Zítra zase na cestách

17. květen 2015 | 11.31 |
› 

V pátek jsem byla naposledy v práci. Jak já jsem byla šťasná! Kolegyně říkaly, že v sobotu půjdem někam na panáka. Takže jsme se nějak zvlášť neloučily a šéfka mi kladla na srdce, ať jí napíšu, až v sobotu přistanu zpátky v Nelsonu a že mi dá vědět, kdy a kam se jde. Už tam mi to přišlo, že mi to stejně říkají jen proto, abychom se nemusely loučit. Nikdo nemá rád loučení. Takže jsem si nebyla jistá, jestli jako se opravdu ode mě čeká, že napíšu. Asi se to ale nečekalo, protože já jsem sice napsala, ale šéfka mi vůbec neodepsala. Že bych zase nepochopila nějaký novozélansdký zvyk?

V sobotu jsem dodělávala moje slavné mountain flying. Letěli jsme do Westportu a do Blenheimu a bylo to fakt dobrý. Nakonec mě to stálo jen dva a půl tisíce. :D On když říkal Pilotovi ten provní odhad, tak si asi myslel, že budu nějaká blbá pipina, který bude muset všechno desetkrát vysvětlovat. Pak ale zjistil, že blbá nejsem a že jsem si všechno už dopředu nastudovala, takže to pak spíš pojal jako školu hrou a dělali jsme samý vylomeniny.

mountain

Pilot má už z toho nervy, že tam zachvíli budu. Sám se začal snažit a hledá nám bydlení. Já jsem to prvně vůbec nechápala, každej přece ví, že Pilot takové věci neřeší a nechává je na mně! On má pokoj u jeho šéfa v baráku, kde jsem si myslela, že mě na týden nebo dva ubytuje a nechá mě něco hledat sama. Jeho podezřelou snahu jsem pochopila až poté, co mi řekl, že mě tam ten jeho šéf nechce. :D Prej by bylo moc lidí na jednu koupelnu. Co to ani na týden nebo dva?? Prej na to řekl, že si to musí rozmyslet. To by mě zajímalo, do kdy si to chce rozmejšlet. Že by se rozhodl, až tam budu stát u dveří s kuframa? Hlavně, že když tam Pilot dva měsíce nebyl a platil mu nájem úplně zbytečně (kvůli čemuž jsme se několikrát rafli), to si samozřejmě rozmejšlet nemusel. Šmejd jeden vyčůranej! No, takže já opravdu nevím, kde budu spát.

Zítra ráno dobalím, naházím věci do auta a pojedu do Pictonu chytit trajekt. Odpoledne budu ve Wellingtonu, kde půjdu s kiwimámou na jídlo. Dám jí dárek k narozeninám (koupila jsem jí moji nejoblíbenější knihu, snad ji ještě nečetla!) a pojedu k ní vyzvednout hafo Pilotových krámů, který si navymejšlel, že mu mám přivézt. A pak ještě asi dvě hodiny pojedu ke kamarádovi Glenovi, kde budu spát. A budu tam asi spát tak dlouho, dokud Pilot nesežene nějaký bydlení! O čemž Pilot nechce ani slyšet, tak snad se pochlapí a něco najde.  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zítra zase na cestách eva 17. 05. 2015 - 14:27