Sex na prvním rande? Ne, děkuji!

2. srpen 2015 | 03.59 |
› 

V mém životě jsem měla pouze dva dlouhodobé vztahy. Tedy dlouhodobé v mém podání. Bylo to s tím prvním a s tím posledním. Mezi těmito dvěma jsem se plácala mezi muži, do nichž jsem byla vždycky chvilku zamilovaná, ale stejně rychle, jako to přišlo, to vždy zase odcházelo a já jsem si myslela, že jsem asi nějaká rozbitá a že asi nejsem schopná s někým zůstat delší dobu, nebo nedejbože napořád! Teď, když Pilot trhnul rekord a udržel si mě dokonce déle, než můj pověstný první přítel, hledám odpovědi na otázky, co je teda základem dlouhodobého vztahu a co jsem celé ty roky dělala blbě? Co dělám teď správně? Co mají páni první a poslední společného, kromě toho, že oba byli moji instruktoři (jeden v autoškole a druhý v letadloškole).

Trklo mě to při čtení tohodle článku. http://www.pronaladu.cz/skutecny-duvod-vsech-rozvodu/ Konkrétně, když jsem si přečetla tyhle dvě věty: "Ať cestou domů jeden druhému vyprávějí příběh svého prvního setkání. Jak to tenkrát bylo a co jednoho k druhému přitahovalo." Najednou jsem pochopila, že je opravdu důležité, neskončit s chlapem v posteli hned na prvním rande. Vždy jsem se tomu vysmívala a nechápala jsem, proč bych to nemohla udělat, když se mi někdo líbí. V čem by jako měl být vztah jiný, pokud spolu skončíme v posteli až za měsíc, nebo třeba za dva? Až teď jsem pochopila, že jsem si tím pokaždé zkazila příběh a s tím i šanci na budoucnost. Jaký příběh si asi budou vyprávět takoví lidé. Co člověk cítí při prvním polibku s člověkem, kterého teprve potkal? Vzrušení z neznámého? Zvědavost? A je to něco, co si bude ještě dlouho pamatovat a na co bude s rozechvěním vzpomínat? Já jsem tyhle příběhy zapomínala velice rychle. Jak diametrálně odlišný příběh bude vyprávět člověk, který byl do druhého zamilovaný už dlouho před tím, než se vůbec políbili? Člověk, který si prošel obdobím nejistoty, touhy, zklamání i nadějí, má najednou při polibku pocit, že se mu splnilo vše, po čem kdy toužil. Ten pocit štěstí a lásky se člověku vryje do paměti tak hluboko, že i po letech bude na tenhle okamžik vzpomínat. A pokaždé, když se přenese v čase a zavzpomíná, se znovu nabije láskou a podpoří vzkvétání vztahu.  

Mně můj a Pilotův příběh připadá jako z nějaké červené knihovny a hodně často vzpomínám na to, jaké to bylo. Chodím i sem na blog a čtu si naši story. Kdybych tyhle vzpomínky neměla a pravidelně se takhle nedobíjela, tak bych asi to těžké období, které jsme měli u strejdy v Dunedinu, vůbec nedala a dávno bych odešla. Dobrý příběh živí lásku a pomáhá překonat krize. A tohle měli ti dva společného. S nimi jsem měla příběh, který tohle pro mě dělal. Vždycky jsem byla přesvědčená, že kdyby můj první přítel nebyl kretén, nikdy bych ho nepřestala milovat. A teď už vím proč. Takže kdybych náhodou zase někdy byla single a chtěla se poohlídnout po nějakým chlapovi, rozhodně se budu snažit zažít co nejlepší příběh, místo trhání rekordů v tom, jak rychle se mi podařilo někoho sbalit.  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Sex na prvním rande? Ne, děkuji! orchidejka 02. 08. 2015 - 09:05
RE: Sex na prvním rande? Ne, děkuji! liška 02. 08. 2015 - 18:52
RE: Sex na prvním rande? Ne, děkuji! massapequagirl 20. 08. 2015 - 03:08
RE(2x): Sex na prvním rande? Ne, děkuji! wien n 20. 08. 2015 - 03:11