Jak mi neprodloužili víza!

26. srpen 2015 | 12.23 |
› 

Možná jste někdo byl zvědavý, jak nám jde odbavování. Tak vězte, že první let jsme zpackali jak jsme mohli, lidi byli nasraní, odletěli s víc než půlhodinovým zpožděním a devíti z nich nedošly na Havaj kufry. Čekali jsme, že Havajci budou zuřit, ale naštěstí se na nás moc nezlobili a nikoho nevyhodili. A my jsme se jim za to odměnili dramatickým zlepšením u příštího letu.

Tento týden máme školení na odbavování Fidžijců. Je to pro mě trošku zklamání. Já Fidži miluju. Fidžijci jsou pověstní svou přátelskotí, ale tady v té aerolince to nějak není znát. Kontrolovat nás tam bude baba, která už na první pohled budí dojem pěkné čarodějnice. Naše instrukce by se daly shrnout jednou větou. Vyždímejte ze zákazníků co nejvíc peněz! Totiž když jedou lidi na Havaj, tak každý může mít DVA kufry a každý z nich může mít 32 kilo. Každý také může mít DVĚ příruční zavazadla, 11,3 kg každé z nich. Na ty příruční se ani nikdo nedívá, jestli nejsou třeba moc velký. Za to Fidžijci dovolí každému maximálně 23 kg v kufru a 7 kg v příručním zavazadle. Kdo má víc, musí zaplatit. To příruční zavazadlo se musí vejít do klece speciálních rozměrů a musíme tam dávat i zavazadla, která se tam na první pohled jasně vejdou, protože co kdybychom se třeba mýlili a zákazníkovi něco nenaúčtovali. Máme na to dokonce i kvóty, kolik musíme z každého letu vytřískat za nadváhu. Takže zatímco u Havajců jsme všichni jedna Ohana (rodina) a pasažéři jsou naši hosté, u Fidžijců jsou pasažéři jenom otravní zákazníci a my jim budeme dělat policajty. Navíc jeden z nás (doufám, že to nebudu já!!) bude muset procházet frontu na odbavení s iPadem a ukazovat lidem obrázky byznys třídy a bude je muset předvědčovat, aby si připlatili za byznys. Ještě jsme ani nezačali odbavovat a já už se stydím pro ně pracovat!! Jediný dobrý je ten jejich odbavovací počítačovej program. Ten mají fakt jednoduchej s intuitivním ovládáním, ne jako ta havajská sračka, co je absolutně nepochopitelná, uživatelsky nepřátelská a navíc když se sekne, tak je člověk úplně nahranej (a ještě k tomu za blbce).

No a teď k tomu vízu. Jak jsem v Nelsonu pracovala v balírně jablek, tak jsem myslela, že jsem splnila podmínku na prodloužení víz o tři měsíce. Imigrační na to ale mělo jinej názor, prej když jsem ty jablka osobně netrhala, tak smolík. A ještě mi velkoryse nabídli, že mě tu žádost nechají dobrovolně stáhnout, aby mi pak nestrašila zamítnustá žádost v záznamech. Prý to dělají jen výjimečně, ale prej se jim zdá, že si to zasloužím. A oni si zase samozřejme zaslouží ponechat si ty peníze, co jsem za to prodloužení víz zaplatila. Já furt trvám na tom, že tu podmínku jsem splnila, ale hádejte se s imigračním, když po něm časem budete chtít trvalý pobyt. :(

Já prostě nemůžu mít nikdy klid. Nejřív mě stresuje, že nemám práci. Pak bydlení, pak zase práce a zase bydlení a když mám konečně bydlení i práci, tak to zas musí bejt vízum! Takže teď narychlo musím schrastit všechny papíry a požádat o pracovní vízum. Mám na to málo času a vůbec nevím, jak to stihnu. Hlavně když to nestihnu, nebudu smět pracovat a to by mě v práci asi zabili. Achjo.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak mi neprodloužili víza! orchidejka 30. 08. 2015 - 11:34
RE: Jak mi neprodloužili víza! wien n 06. 09. 2015 - 00:49