Tchýně

8. říjen 2015 | 07.30 |
› 

Moje skoro-tchýně je na mě hrozně hodná. Má mě ráda, kupuje mi dárky, s čím může nám pomůže a vůbec jí nevadí, že jejího synka "pořádně nenakrmím” – jak by si jistě stěžovala kdejaká česká tchýně, ale naopak obdivuje, jak mi chlapec pěkně papá zeleninku, když ona prý do něj nikdy žádnou nemohla dostat. No prostě mám fakt štěstí a nemůžu si na tchýni stěžovat, žejo. No a přesto píšu tenhle článek, kde, jak jinak, hodlám nadávat jako špaček.

Kiwimáma má jednu saĺaboust a tou jsou věci. Nakupování věcí, hromadění věcí, proto to u ní doma vypadá jako na skládce. Pozor, to opravdu nepřeháním! No, záhy jsem pochopila, že říct kiwimámě, že něco sháníme/potřebujeme/chceme je nežádoucí. Poprvé to bylo, když jsme měli mít grilovačku a ona se nás ptala, jestli má něco koupit, když už jede nakupovat. My jsme už nakoupeno měli, ale řekla jsem jí, že kdyby měli párky od Lindy McCartney, tak ať koupí ty, ale jestli je nebudou mít, tak nic! No a párky skutečně neměli, ale kiwimáma dotáhla tašku plnou různých druhů sojových párků, který už jsme samozřejmě dávno vyzkoušeli a shodli jsme se, že by je ani pes nežral. Maminka je tak strašně hodná, prohledá celý obchoďák, aby se vám zavděčila, a vám se chce při pohledu na její úlovek brečet, protože teď si každej bude na grilovačce mlaskat, zatímco vy budete ze slušnosti žrát hnusný párky.

Tuhle se zase Pilot mezi řečí zmínil, že nám plesniví barák a tak že budeme kupovat odvlhčovač vzduchu. Za týden měla kiwimáma pro nás odvlhčovač koupenej. Akorát, že my už jeden taky měli.

Pak jsem byla nemocná, protože nás v práci nutěj nosit uniformu s krátkým rukávem a nám je děsná kosa a odpadáváme jeden po druhým. Kiwimáma nelenila a běžela nakoupit. Za pár dní mi přišel balíček s tílkama. Achjo. Pod uniformou nosím trička s krátkým rukávem. Protože mám jenom jednu a nechci ji denně prát. Takhle když se trochu zapotím, odnese to tričko, které vyměním. Já vím, dala si takovou práci s výběrěm, musím být vděčná, ale když mně jsou tílka fakt na hovno. :(

A dorazila mě kauza šaty na svatbu. V lednu jsme pozvaní na svatbu a tak už tak pokukuju po šatech. Byly jsme s kiwimámou nakupovat, protože u nás byla na návštěvě, tak jsme i do krámu s hadrama vlezly. Vyzkoušela jsem si asi 10 šatů, no nic se mi nepozdávalo. To by mělo kiwimámu asi dostatečně varovat, že kupovat něco, co jsem si nevyzkoušela, nemá smysl! Ale jak se zdá, tak to dává smysl jenom mně. Kiwimáma mě ujistila, že se bude za mě dívat po krámech ve Wellingtonu. Že já kráva jsem vůbec o nějakých šatech mluvila. Marně jsem se jí snažila vysvětlit, že fakt nemá cenu mi něco na dálku kupovat. Za dva dny volala Pilotovi, že mi posílá nějaké její šaty z dob, kdy ještě byla velikost deset. Marně Pilot namítal, že jsem dvakrát delší než ona a že mám velikost osm. Několikatery šaty jsou prostě na cestě. Za pár dní jsem dostala telefonát já a kiwimáma byla nadšená, že našla perfektní šaty, jen jestli mi prý nevadí, že je to hedvábí, když jsem ten vegan. Ujistila jsem ji, že hedvábí vadí a ať proboha nic nekupuje beze mě. Zachvíli mi přišla smska, že ty šaty koupila, že si je nemusím brát, jestli nechci, ale že je tam prostě nemohla nechat! Musím se přiznat, že jsem byla tak neslušná, že jsem se ani na "děkuji” už nezmohla. Ona prostě jen tak koupí šaty, do kterých se sama nenacpe a tvrdí mi, že se neurazí, když si je nevezmu. No ale, co by jinak s nima dělala?

Mně to tak připadá, že kiwimámina posedlost věcmi a nakupováním se projevuje jako její velmi pozorné a důmyslné čekání na jakoukoliv příležitost jít něco koupit. Přísahám, že už nikdy nebudu mluvit o ničem, co potřebuju nebo sháním, ba ani o tom, že jsem nemocná a nebo že vůbec dýchám! :(   

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tchýně zo 08. 10. 2015 - 18:24
RE: Tchýně hroznetajne 10. 10. 2015 - 18:14
RE: Tchýně bos. 12. 10. 2015 - 11:31
RE: Tchýně wien n 12. 10. 2015 - 21:50