Už si zase hledám práci

20. říjen 2015 | 06.44 |
› 

Je to tady, v práci už budu moje pověstné tři měsíce, je na čase zvednout kotvy. :D No, dělám si trochu srandu, kvůli těm třem měsícům to nebude. Dala jsem si totiž za cíl, že konečně někde zůstanu na dýl. A ráda bych to dodržela, ale v téhle práci se to už prostě nedá. Pořád dělám skoro výhradně jen Fidži. A s tím jak nabírají víc a víc lidí, já mám míň a míň hodin. Slíbili mi 35, přitom mám 30 a od příštího týdne dělám jen 26. Na přežití by to sice bylo, ale když já potřebuju ještě i něco našetřit na lítání, takže prostě musím jít o dům dál. Najít si k tomu vedlejšák moc nejde, když mám velmi nepravidelné směny a taky v té práci trávím o moc víc času, než za co mě platí. Mezi lety máme i víc jak tří hodinové přestávky, během kterých nemá ani cenu se vzdalovat z letiště. Hlavně když musíme vstávat ve dvě ráno, tak jsme po té první směně tak unavení, že si kolikrát dáváme šlofíka v kanceláři na podlaze jako bezdomovci. Ze zákona bychom měli mít odpočívací místnost s gaučem a tak a máme hovno. Já jsem tam jednou na té podlaze tak prochladla, že už mám radši tlustou deku a polštář v autě a chodím si dávat šlofíka do auta. A spím tam jako princezna na hrášku, abych si nerozdrbala drdol. Jak ráda bych si někde odkroutila osm hodin v nějakou normální denní dobu a s jen půlhodinovou přestávkou na oběd! A kdybych k tomu taky měla volné víkendy, abychom mohli s Pilotem něco podnikat, to už by asi bylo něco jako výhra v loterii. Volný víkend? Co to je?!

A tak už zase hledám. No, minule mi to trvalo dva a půl měsíce, než jsem našla práci, tak jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat teď. Mohlo by to trvat míň, když teď mám pořádný pracovní víza a ne jen nějaký směšný working holiday, který mi vyprší za dva měsíce, no ne?

No, tak zatím jsem se hlásila na pilota UAV (unmanned aerial vehicle). Prostě drónu, či jak tomu česky říkáte. Používají se teď víc a víc na mapování krajiny, ve filmech, na sportovních utkáních a pomalu vytlačují letadla a helikoptéry, protože jsou levnější. A takovej pilot je dobře placenej, no ale šance, že mě vezmou, se blíží k nule, zvlášť když už inzerují dva měsíce. Přikládám nádherné video velryb, které natočili drónem. Mít takovej job, tak se podělám štěstím!

Pak jsem se přihlásila do cestovky, kde mě minule nechtěli kvůli vízu, tak uvidíme, co za výmluvu si najdou teď. :)

Taky jsem se přihlásila do firmy, co organizuje vnitrostátní s mezistátní přepravu domácích mazlíčků a hledají nějakýho rozvozce. Tenhle job si myslím, že by mě taky mohl bavit.

Dneska se asi přihlásím na zákaznický/technický servis ve firmě, co dělá do hasicích přístrojů. Asi je to práce spíš pro chlapa, ale co už. 17,70 na hodinu a žádné víkendy by mě v mojí situaci dostatečně motivovaly i k učení se sraček o hasicích přístrojích!

Tak mi prosím vás držte palce, já už to v té současné práci moc dlouho nevydržím!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Už si zase hledám práci alev 22. 10. 2015 - 17:00
RE: Už si zase hledám práci 31. 08. 2016 - 12:19