V nové práci

8. prosinec 2015 | 08.19 |
› 

První den v práci je za mnou. Sice ještě pracuju na letišti, v nové práci ale chtějí, abych tam chodila, když mám na letišti volno. Takže dneska a příští dva dny budu v nové práci. Byla jsem tam jenom já a jedna holka z Mexika a další dva maj prej začínat zítra. Nechali nás se projet obytňákem, abychom se otrkaly a nebály se s tím jezdit. A dali nám rovnou ten největší, že prej když zvládnem tohle, tak už všechno. Pak nás posadili na žlutej autobus, kterej tam staví před recepcí a jezdí na letiště a na hotely, abychom viděly, kde všude to staví a kam máme posílat turisty. Bezpečnostní školení bylo nudný jako sviňa. A pak jsme se učily rozpoznávat různé druhy obytňáků. Mají jich tam stovky a stovky a je jich as 40 různých druhů, no prostě bez šance! Pracovní dobu mám suprovou, čtyři dny v týdnu deset hodin denně a tři dny volno. A aspoň jednou do měsíce volnej víkend! Můžeme jet zadarmo na nějakej Blackwater rafting a do jeskyní se zářícíma červama a ještě na nějaký atrakce, abychom jako věděly, co těm lidem nabízíme.

Prej tam budu mluvit víc německy než anglicky. Achjo, snad mě ti Němčouři nenapráskaj, že moje němčina nestojí ani za starou bačkoru. Němčinu jsem sice měla bezvadnou, ale to bylo už skoro před čtyřmi roky. Teď sice ještě pořád všemu rozumím, když mám ale dát dohromady větu, tak to prostě nejde, pač mě všechno napadá jen anglicky. Dneska jsem se asi hodinu snažila si vzpomenout, jak se řekne brzda. Češtinu počítám, že vůbec nepoužiju. On takovej obytňák stojí třeba 300 dolarů na den a to fakt nevím, kde by na to Češi vzali. Já nechápu ani ty Němce. Sice jsou to pěkný bytečky s kuchyňkou a postelí, pořád je to ale strašně malý a je tam jen miniaturní sprcha a chemickej záchod, kterej si po sobě musíte sami vyčistit. Člověk by řekl, že krása je v té svobodě, že zaparkujete a bydlíte kde se vám zachce, jenže ani to není pravda. Na Zélandu určitě nemůžete kdekoliv zaparkovat a přespat. A navíc musíte ten obytňák aspoň obden připojit do zásuvky, aby se nabila baterka. To znamená, že musíte do kempu a zaplatit za přenocování tam. Nevím jak vy, ale to bych teda radši cestovala autem a za ty prachy spala každou noc v luxusním hotelu s pořádnou postelí a sprchou!  

No, tak já se jdu dívat na nějakej německej program a budu doufat, že mi ta němčina zas nějak naskáče do hlavy, aby mě hned nevyrazili za lhaní.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: V nové práci iva 08. 12. 2015 - 22:54
RE: V nové práci bos. 22. 12. 2015 - 01:58
RE: V nové práci iva 22. 12. 2015 - 05:20
RE(2x): V nové práci wien 23. 12. 2015 - 03:33
RE: V nové práci iva 23. 12. 2015 - 13:24