Válka veganských buchet na Zélandu

1. leden 2016 | 06.43 |
› 

Lidi z tohodle mám takovou radost, že o tom musím napsat. Jedna velmi rozšířená čerpací stanice na Zélandu vyhlásila soutěž. Lidi měli nahrát svoje recepty pájů, který mají nejradši a pak se hlasovalo, který je nejlepší.

Abych vysvětlila, co je to páj, páj neboli pie je slaná buchta z listového těsta, závin, piroh, či jak to mám kýho šlaka přeložit, tak tomu prostě budu říkat páj. Je tady běžný asi jako u nás párek v rohlíku.

Tak teda prvních pět pájů s nejvíce hlasy ochutnala porota a ten co jim nejvíc chutnal se teď prodává po celým Zélandu. My vegani jsme se toho chytli a nahráli jsme spoustu receptů. A pak jsme hlasovali jako diví. Každej den se mohly přidávat hlasy, takže na Facebooku furt někdo upozorňoval, ať nezapomeneme hlasovat. A tak jsme hlasovali a hlasovali, až prvních 19 z 20 pájů bylo veganských. Obsadili jsme prvních pět příček, ale pak se semkli i masožravci, protože toho bohdá nebude, aby se nějací vegani mohli jen tak najíst na čerpací stanici a tak začali hlasovat proti nám za ten jejich jeden masovej. Oni totiž těch masových na té benzínce ještě nemají až dost! Nakonec teda o chlup vyhrál masovej, no těch zbylejch 19 bylo všech veganských do jednoho! A ta ochutnávací porota nakonec jeden z těch veganskejch vybrala. Všichni vegani na Zélandu slavili.

pie

Museli jsme dlouho čekat, než vybrousili recepturu, ale dočkali jsme se a 28.12. každej vegan v celý zemi naklusal na benzinku a koupil páje pro celou rodinu! Někteří z nás sice nebyli úpně šťastní, že vyhrál zrovna mexickej, ale chceme jim prostě ukázat, že veganský žrádlo chceme a bude se dobře prodávat! Oni to totiž uvedli na trh jen na dobu určitou – na čtyři týdny. Asi aby nám udělali radost, když jsme tak pilně hlasovali, ale nejspíš nevěřili, že se to bude prodávat. Během dalších dnů jsem viděla na Facebooku asi 1000 fotek veganů, jak si cpou páj do pusy. Živě se diskutovalo o tom, která stanice ještě má a která je vyprodaná. Když nebyly páje upečený, kupovali je i mražený a pekli si je doma. Zaměstnanci stanic se naučili poznávat už od vchodu, kdo si jde pro veganskej páj. Protože jenom my prej vlezeme do obchodu a míříme rovnou k pájům. :D Všichni mluví o tom, že takovou smršť ještě nezažili a že nikdy předtím neuvedli na trh nic, po čem by se víc šílelo. Dneska je to pátej den, co byl páj uveden na trh a co vám budu povídat, jsou beznadějně vyprodaní a nemaj už ani ty mražený. Teď musíme čekat až do 11. ledna, než nadělají další. Vytřeli jsme jim zraky! Něco mi říká, že tenhle páj tam nebude jenom na čtyři týdny. Ať všichni ti masožravci, co nám tak strašně nepřáli veganskej páj, puknou zlostí!

Mám radost. Už je nás tolik, že zvládneme diktovat trh. Veganské jídlo se stává součástí nabídky i na místech, kde by se nám o tom ještě nedávno mohlo jenom zdát. Vegani přestávaj být "pár pošuků”, ale začínají být normální součástí společnosti. A co víc, veganské jídlo se tak stává více dostupné i pro lidi, co sice vegany nejsou, ale rádi ochutnají, či pro ty, co by rádi vegani byli, ale zdá se jim to příliš složité. Osobně si myslím, že nám i řádka zvědavých neveganů s těmi páji dost pomohla.    

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Válka veganských buchet na Zélandu hroznetajne 03. 01. 2016 - 11:21
RE: Válka veganských buchet na Zélandu vivien 22. 01. 2016 - 16:46
RE: Válka veganských buchet na Zélandu wien 22. 01. 2016 - 21:18