Tak já teda skáču

3. březen 2016 | 20.47 |
› 

Po hlavě!

Už je to pěknejch pár měsíců, co jsem byla navštívit jednoho kluka, co prodává na trzích kysaný zelí. Je to Čech a tak jsem k němu šla na poradu, jak se dostat na trh, co všechno zařídit a tak. Dal mi jednu velmi moudrou radu. Na nic nečekej a začni hned! Nečekej, až to bude perfektní, protože to nebude nikdy. A já jsem si tu jeho radu vzala tak moc k srdci, že jsem jeden čas už byla i přesvědčená, že já to s tím sýrem nikdy nerozjedu. Byla jsem ochotnější mít pověst tlučhuby, než přemáhat strach a pochyby! Jenže pak, když se mi dostalo tolik chvály na tom srazu veganů, tak zase do mě vjela spousta elánu. Uvařila jsem obrovský dvou a půl kilový bochník sýra, abych se jako přesvědčila, že to dokážu. Pak jsem ho rozdala kamarádům, ale kupodivu jsem na tom ani netratila, neboť mi každý dal něco na oplátku. Katka mi dala pytel čokolády, Saša pověstný tempeh bratrů De Soto, Alice pytel domácích rajčat a moje německá kamarádka mi dala zelí a rýži s quinoou. A jak jsem byla pěkně v ráži, tak jsem se přihlásila jako prodejce na trhu na konec března. Vím úplný ho.no kde seženu stánek, jak to tam bez proudu udržím chlazený, nebo kde seženu formičky. Nevím, jestli budu dělat velký bochance a krájet je na kousky, nebo budu dělat malý bochánky a budu je prodávat celý. Nevím do čeho to zabalím. Jestli jen do papíru, nebo mám koupit vakuovou baličku. Nevím, kde uskladním minimálně sto kusů sýra, když naše lednice je plná. Asi budu muset koupit druhou. No prostě nevím vůbec nic. Řeklo se po hlavě, ale já mám pocit, že skáču spíš po prdeli. Bylo ale na čase, aby mě do ní někdo nakopnul a ten balvan se pomalu začal valit. Teď už jen se začít modlit.

Hele ale logo už mám! Je na něm můj nejmilovanější sýr s koprem!

dill12

Psal mi Hubert, můj rakouskej ex, aby mi tradičně popřál k narozeninám. Zase se mě ptal, jestli už jsem vdaná, jestli se hodlám vracet a tak. Každý rok si připadám, že si Hubert oťukává terén, jestli je tam nějaká šance, že bych se vrátila a že bychom zase mohli být spolu. Zeptal se, co chci dělat do budoucna. Chci prodávat sýr! Řekla jsem mu na to. A on? Prej že je to super plán. Že on sýr miiiiiiluje a že by bez něj nemohl žít! <3 <3 sýr! <3 <3 Bože to je debil, on prostě nechápe, že jsem veganka. Řekla jsem mu, ať se uklidní, že je to veganskej sýr. A on že to pak není žádnej sýr, že sýr potřebuje mlíko! A jestli se prej na Zélandu nedá prodávat normální sýr nebo co. No a víš kdo ještě potřebuje mlíko"!ů§ú)-.,:__!"L/!/(L"ˇ%(/!"L:__!-.,lů§)úp? Promiňte, hledám otazník na české klávesnici s anglickým značením. Ano, telata! Achjo, že mě to kdy vůbec mrzelo, že jsem přišla o takovýho zabedněnce!  

V práci inzerujou místo v rezervacích. Bylo by to lépe placené a tak se asi přihlásím. Sice bych ze smlouvy na dobu neurčitou klesla na smlouvu na dobu určitou, ale couž, třeba se sýr tak rozjede, že tam stejně dýl než pár měsíců nevydržím. A nebo mě budou milovat a smlouvu mi prodlouží. Akorát se bojím, že mě nevezmou a moje šéfka už pak bude vědět, že mám zaječí úmysly a bude mi to dávat sežrat. Případně můj úvazek nabídne někomu věrnějšímu! Dělala jsem si test na facebooku, kde si vyberete mandalu, která se vám nejvíc líbí a moje mandala řekla, že je čas na transformaci a mám se připravit na velké změny. A tak já teda skáču do obojího, aby ty změny stály za to!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tak já teda skáču iva 04. 03. 2016 - 09:56
RE: Tak já teda skáču hroznetajne 04. 03. 2016 - 13:31