Trampoty s imigračním a se zubem

25. srpen 2016 | 20.29 |
› 

Dostala jsem výplaty! Tu poslední z předešlé práce, která byla obzvláště tučná, protože mi vyplatili i nevybranou dovolenou, a první z nové práce, která byla taky fajn. Těšila jsem se, že se konečně vyhrabeme ze sraček, že snad dokonce i splatíme nějaké dluhy Kiwimámě. Pak se ale ze dne na den odstěhoval spolubydlící a pak ještě druhej. Vy chcete být na lidi hodní, tak si od nich neberete kauce a oni se vám odvděčí tím, že nemají ani tolik slušnosti, Vám dát aspoň dvoutýdenní lhůtu na nalezení náhrady za ně. Takže teď máme poloprázdnej barák a vítr v peněžence. Pak si imigrační strhlo $1250 za nový víza. No a aby toho nebylo málo, tak se mi zkazil zub pod prasklou plombou a já musela k zubaři. Tam jsem vyplázla $300, dostala jsem novou plombu a varování, že to zřejmě celý bylo na hovno, že si budu muset nechat udělat kanály. Dostala jsem doporučenku ke specialistovi, kterej si za to účtuje 2200 dolarů! Já od tý doby trpím jako pes, prášek na bolest si dávám každou hodinu, nespím, nejím, mám pouze tekutou stravu a čekám, jestli to třeba přecejen přejde, protože celou tu krásnou špekatou poslední výplatu odmítám utratit za jeden posranej zub!

Tento týden chodím na noční. Začínám v jedenáct večer a v šest ráno jdu domů. Překvapivě to dobře snáším a docela se mi to líbí. Hlavně se mi líbí, že jsem tam jen 7 hodin, ale počítá se to jako deset! Na noční se tím pádem chodí jen od pondělí do čtvrtka a pak má člověk až do pondělka volno. 

Jsem ráda, že imigrační konečně přijalo moji žádost. Naposled jsem žádala v prosinci a tehdy mi to vrátili, že prej to nebylo kompletní. Největší problém byl, že jsem sice správně dodala výpis z rejstříku trestů z Austrálie, jenže v tom nebyly zahrnutý otisky prstů. O tom sice nikde nebyla řeč, ale prej to musí bejt. Takže jsme s Pilotem museli jít na poštu si udělat otisky, pak to poslat do Austrálie, zároveň jsem si znovu musela zažádat o českej výpis, pač to nesmí být víc než půl roku starý a to mi teda trvalo půl roku to všechno sehnat a stálo to dalších 500 dolarů. Pak jsem musela opravit drobnosti, třeba jako když se ptali na partnership status (partnerský stav?) členů mojí rodiny, tak jsem myslela, že tam mám jako vyplnit, co je ta osoba ke mně. A já tam měla jenom matku a tak jsem tam napsala MATKA. Oni mi napsali, že se tam ptají na rodinný stav, tedy vdaná/svobodná a tak. No dobře no, angličtina je můj třetí jazyk, tak se to snad dá omluvit, že občas něco blbě pochopím. Tak jsme to s Pilotem opravili a poslali jsme to znova. Tentokrát mi teda moji žádost nevrátili, akorát vrátili jednu stránku z Pilotova formuláře, že to má opravit. Nechci se vyjadřovat hanlivě o chlapovi mého života, ale v tomhle případě si nemůžu pomoct, protože to byste neuhodli, co tam ten vůl měl?! Partnerský status Kiwimámy - MATKA a u bráchů tam měl napsáno BRATR. Za prvé narozdíl ode mě angličtina je jeho první (a jedinej) jazyk a za druhé, když viděl, že jsem to měla blbě a že jsem to musela opravit, jak blbej musí člověk bejt, aby udělal úplně to stejný?! Je až k neuvěření, že mě tenhle chlap kdysi okouzlil svojí inteligencí.

On to teda milostivě opravil, podal mi to zpátky a otočil se zpátky k počítači, kde hrál hru s tím jeho idiotským kamarádem, co jsme mu byli na svatbě. A já na to koukám a vidím, že kolonka pro rok narození vedle Kiwimámy zela prázdnotou. Tak teď jsem teprve byla vzteklá. Řekla jsem mu, teda spíš už jsem docela křičela, že jestli je tak blbej, že neví, kdy se jeho máma narodila, tak ať jí zavolá a okamžitě to doplní. Načež vyletěl i on, že to je celý směšný, že nechápe, co je nějakýmu debilnímu imigračnímu do celý jeho rodiny, když se přece o ně nejedná a na to jsem vyletěla já, že jsem si tady tu zkurvenou zemi nevybrala a že když se mu to nelíbí, tak já se mileráda vrátím do Austrálie, práskla jsem dveřma a šla jsem do prdele. Skoro bych si bývala přála, aby u toho byla ta baba z imigračního. To by jí muselo bejt během pěti minut jasný, že jsme fakt opravdovej pár a hned by mi nalepila vízum do pasu! Ale co vízum, ta by mi rovnou dala kiwáckej pas! 

    

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Trampoty s imigračním a se zubem iva 25. 08. 2016 - 21:27