Měsíc v novým baráku

18. listopad 2016 | 18.20 |
› 

Tak jsem si to okolí tady tak pochvalovala, že to vypadá docela na úrovni, no netrvalo to ani dva tejdny a už mi vykradli auto. Sebrali Pilotovu GoPro kameru, aspoň že to nebyla moje. Ale stejně je to hnusnej pocit, že se vám takhle na drzo někdo hrabe v autě zaparkovaným před garáží. Příště se třeba vloupají i do baráku a odnesou si i moje GoPro a víc než to! Sousedi mají dvě uštěkaný ňafiny, štěkají hlavně přes den (už od brzkého rána ovšem), jenže já taky občas přes den musím spát, když chodím na noční. Nevím, jestli se můžu ještě považovat za veganku, když si ze všeho nejvíc přeju, aby někdo hodil přes plot otrávený buřty.

V práci už jsem tři měsíce a zatím se tam ještě netrápím, což je u mě hodně nezvyklé. Jenže v žádné jiné práci jsem nikdy neměla takovej luxus. Když chodím na noční, tak tam odpracuju jenom 28 hodin za 4 dny. Na odpolední odpracuju asi 36 a na ranní možná tak 32. Zaplaceno ale dostanu pokaždé za 40. Teď budu poprvé pracovat v neděli a budu tam porvé úplně sama. Doufám, že mě nebudou piloti moc otravovat s jejich rozpisem služeb, nebo že mi nebudou volat, že jsou nemocní. A hlavně ať nikdo nechce honem rychle převážet vězně nebo orgány na transplantaci, to bych fakt asi nevěděla, co všechno mám zařídit. Budu snad mít na starosti jenom jeden let z Austrálie na Novou Guineu a zpátky a jinak si budu číst jako obvykle. Když se mi teda neposere bójing. Už jsem tam přečetla 6 knížek Hry o trůny. Aspoň konečně chápu, co jsem v televizi nepochopila. To jsem ale chtěla říct, že práci o víkendu mají lidi docela rádi a já ji asi taky budu mít ráda. Po práci si totiž bereme domů firemní telefon, jako kdyby někdo něco náhodou chtěl a za to dostáváme dalších 150 dolarů k výplatě. Akorát je blbý, že máme číslo hodně podobný se záchranářema zvířat, takže vás třeba ve tři ráno lidi budí, že mají na zahradě nějaký kačenky, nebo chtějí, abyste jim přijeli sundat kočku ze stromu. No a každej vyloženě miluje přesčasy, protože to nám zaplatěj půlku peněz navíc. A nejlepší jsou přesčasy v sobotu nebo v neděli, to je se vším všudy skoro pětikolo! Tolik si Pilot vydělá za tejden. :D A k tomu si ještě přivydělám sýrem, i když já jsem taková líná mrcha, že se mi do toho vůbec nechce a tak některý kšefty dokonce odmítám, přitom je to jeden z mála vedlejšáků, co s mojí proměnlivou pracovní dobou můžu dělat. V práci se zrovna nepředřu, tak bych asi neměla být tak líná, však peněz není nikdy dost.

Koupila jsem si svůj první epilátor, docela vymakanej a drahej, dá se s ním i do vody, má různý nástavce a má to s ním prej nějak míň bolet. Že prej v horký sprše jsou póry víc otevřený a jde to snadněji. Zjistila jsem, že je úplně jedno, jestli máte nástavec s masážníma kuličkama, nebo ten, co má natahovat kůži nebo žádnej, pořád to bolí jako k.

... To jsem si mohla koupit ten s méně zbytečnýma nástavcema a mohla jsem mít krásnej fialovej a ne růžovej. Dokonce ani nezáleží, jestli to děláte na sucho a nebo v horký lázni, podle mě to bolí pořád stejně. Odchlupila jsem si celý nohy. Dělala jsem to na zahradě, skučela jsem u toho bolestí a Špačková tam seděla ve svý venkovní kleci a napodobovala Pilotův smích. Normálně se mi posmívala! V podpaží a tam dole to bude asi na víc etap, protože to se fakt nedá vydržet. Prej ale poprvé je to nejhorší a já tomu věřím, že to pak bude bolet míň, když nebudu rvát tolik chlupů najednou. Nejlepší funkcí toho epilátoru ale je, že z něho má Pilot hrůzu. Když chci, aby Pilot něco odvolal, nebo neudělá něco, co měl za úkol, pohrozím mašinkou a to udělá cokoliv, jen abych se s tím k němu nepřibližovala. :D

Jsme s Pilotem na salátový dietě. I když teda vydrželo nám to pět dní a teď už zase sklouzáváme k vařenýmu, ale velký podíl salátu bych ráda zavedla na trvalo. Pilot má saláty kupodivu rád a už nějakou dobu si o ně říkal. No a já jsem zjistila, co jsem ten rok a půl na syrové stravě dělala blbě. Tehdy jsem salát dokázala pozřít pouze s avokádem. Jen škoda, že jsem nevěděla, že jsem na něj alergická. A tak mi každodenní avokádo absolutně rozesralo trávení a trvalo mi další dva roky to spravit. No a přitom teď vidím, že salát se dá chutně připravit i bez avokáda, když člověk udělá nějakej fakt dobrej dressing, neboli majdu. Já jsem teď závislá na majdě z misa a arašídového másla, žeru ju ke všemu a kdyby nebyla tak slaná, tak ji budu žrát i samotnou. A to jsem prosím miso už koupila a vyhodila asi stokrát, protože mi nikdy nechutnalo. A pro Pilota zase musím dělat dressing z hořčice a vlašských ořechů.   

Příští týden přijede na návštěvu Kiwimáma. Na čtyři dny a já mám ty čtyři dny náhodou volný, to mám teda radost, že budu muset celý svý volno trávit s tchýní. Co s ní budu dělat?? A co bude jíst? Doufám, že sní co uvařím a nebude nám sem tahat maso. Tu bych ale asi salátem moc neuctila, takže budu muset vařit speciálně pro ni nebo co. Možná i na kávovej dort dojde. A taky nevím, kde bude spát. Asi v naší posteli a my s Pilotem budeme spát v obýváku na zemi. Samé úžasné vyhlídky.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Měsíc v novým baráku iva 18. 11. 2016 - 21:25
RE(2x): Měsíc v novým baráku wien 19. 11. 2016 - 00:50
RE: Měsíc v novým baráku tlapka 19. 11. 2016 - 11:05
RE(2x): Měsíc v novým baráku wien n 19. 11. 2016 - 23:53