Moje nové koníčky

6. prosinec 2016 | 02.30 |
› 

Je to v suchu, můj problém s možným pokušením v práci se sám vyřešil, neb se ten novej hezoun nejdřív hodil marod a pak dal výpověď. Vlastně mě to ani nepřekvapilo, hned jsem si říkala, že teď když dostal kopačky, tak na Zélandu asi nezůstane. Vypadá to, že jedinej důvod, proč tady zůstat, jsou partneři. Všichni ti Australani se sem taky přestěhovali kvůli babě. A přitom to tady není vyloženě špatný, jen prostě peněz se tu vydělá míň, za to baráky jsou tu snad nejdražší na světě (to nemám ověřené, ale připadám si tak). Momentálně bychom museli vypláznout asi million dolarů, abychom dostali slušnější třípokojáč v Aucklandu. Když pominu, že nemáme deset procent na depozit, tak na hypotéce bychom platili 2 krát tolik, než teď platíme za nájem. Což už teď by se nám špatně táhlo a to máme dva spolubydlící. Šance na to v budoucnu bydlet jenom sami dva, by při našich stávajících platech byla nulová a vzhledem k tomu, že hypotéka se platí 30 let, tak nevím, jestli ještě po šedesátce bych chtěla bydlet se spolubydlícími (a jestli by někdo chtěl bydlet s párem skorodůchodců), nemluvě o tom, že kdybych se náhodou uhodila do hlavy a rozhodla se založit rodinu, že by na spolubydlící ani nebylo místo. Fakt nevím, jak tady jako lidi mají normálně žít a něco budovat. Piloti, co u nás v práci byli převelení do Brisbane, si maximálně chrochtají, protože tady prodali svoje plesnivé barabizny a tam si za ty peníze pořídili luxusní vily. 

Tony mi v pátek řekl Honey. Nebyla jsem si stoprocentně jistá, že jsem se nepřeslechla, takže jsem se nechtěla ztrapnit a nekomentovala jsem to, nicméně jestli to zopakuje, tak se mu chystám říct, že miláčku mi může říkat jen jeden chlap. Odporný.

Po roce jsem se vrátila do cockpitu. Já ani nevím, jestli mám za to utrácet peníze, Pilot mě do toho strká, ale na co mi bude, že mi vydají novozélandskou licenci, když já stejně za prachy asi nikdy lítat nebudu. Je pravda, že přemýšlím, že bych si pomalu vedle práce dodělala kvalifikaci na instruktora a ve volným čase bych chodila učit do aero klubu, jenže já jsem tak strašně neochotná se učit, že bych ty zkoušky asi vůbec neudělala, nebo bych aspoň bulela a rvala si vlasy pokaždý, jak bych měla něco studovat. Tyhle výhledy ale zase možná stojej za to, nebo ne?  

20161205_102022

Kiwimáma nám tu nechala každýmu dvě stovky, jakože na Vánoce a ať si prej koukáme koupit něco pro sebe a né že s tím budeme platit složenky. Pilot si hodlá zaplatit další hodinu akrobatickýho lítání a já jsem se vydala do Bauhausu pro dlaždičky, beton a maltu. Mám teď spoustu volnýho času, protože jsem už několik týdnů nebyla na facebooku. Já závislák, jsem tam byla v podstatě pořád a teď nevím, co s ušetřeným časem. Hledala jsem na internetu nějaký koupátko pro ptáky, který bych mohla dát ven, blízko klece našeho špačka, aby se tam divocí ptáci chodili koupat a při té příležitosti se kamarádili se špačkovou. A našla jsem úžasné koupátko, které jsem se rozhodla, že si vyrobím sama. Z hodiny na hodinu jsem se rozhodla, že mým novým koníčkem bude mozajka. :D  

Můj úplně první výrobek bylo tohle koupátko. 

mosaika2

A tady už pracuju na stolku, který jsem koupila na internetu za pouhé dva dolary. :D

mosaika  

Vůbec takovéhle nákupy jsou moje nová závislost, asi místo facebooku. Někdy se tam dá sehnat nábytek třeba za dolar, když má člověk kliku. V garáži už na mě čeká další stůl, tenrokrát větší, na ten taky hodlám dát mozaiku a pak ho zase prodat. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Moje nové koníčky iva 06. 12. 2016 - 06:59
RE: Moje nové koníčky hroznetajne 06. 12. 2016 - 10:25
RE: Moje nové koníčky tlapka 07. 12. 2016 - 12:06
RE: Moje nové koníčky boudicca 11. 12. 2016 - 17:44
RE: Moje nové koníčky lvice 26. 12. 2016 - 18:50