Moje smečka

14. prosinec 2016 | 02.36 |
› 

V práci už jsem přes čtyři měsíce a světe div se, už se mi to začíná zajídat! Já prostě asi nejsem stvořená k tomu být zaměstnanec. Jenže teď máš holka smůlu, protože ty dva roky tam prostě vydržíš. Aspoň dokud nedostanu trvalej trvalej pobyt. Teď už sice mám trvalej pobyt, ještě to ale není trvalej trvalej. Momentálně pořád musím plnit nějaký podmínky, nejmíň půlku dní v roce musím být fyzicky na Zélandu a cestovat můžu jen první dva roky, pak už bych se nesměla ze Zélandu hnout, protože bych o trvalej pobyt přišla. Až po dvou letech si můžu zažádat o trvalej trvalej a tam pak už nezáleží, jestli odcestuju třeba na deset let, pořád se sem můžu vrátit. Říkám si, třeba to Pilot bude nakonec chtít zkusit u Cathay Pacific, i když o stěhování do Hong Kongu nechce ani slyšet a já vlastně taky ne, jenže mu třeba nakonec nic jinýho nezbyde.

Taky zjišťuju, že mě většina mých kolegů sere. Hlínu už znáte, pracuje tam už deset let. Taky bych mu mohla říkat mlaskač. Je původem z Číny, tak prostě když jí, tak strašně mlaská a vůbec mu to nepřijde nechutný a nemá potřebu se krotit. U nich je to snad slušnost mlaskat. I v bývalý práci jsme měli Číňana, byl to fakt bezva týpek, ale u oběda jsem si sedala co nejdál. Je to na poblití. A Hlína žere skoro pořád. Je strašně vychrtlej a přitom každej den v práci sežere vola a mlaská mu na počest.  

Pak tam máme Broukalku (pracuje tam dva roky), která by stejně tak snadno mohla být mlaskačkou, neboť je také původem z Číny, jenže ta nejí tak často jako Hlína, a tak mě na ní nejvíc sere její broukání. Ta si vždycky do hlavy vezme kousíček nějaké písničky a pak si to neustále brouká do omrzení. To je jako kdybych já seděla vedle tebe a furt dokola si hvízdala: "Já s písničkou jdu jako ptáček. Já s písničkou jdu jako ptáček. Já s písničkou jdu jako ptáček...” Jak dlouho bych to musela dělat, abyste mě zabili?

Pak tam máme Idiota, původem z Filipín. Bože ten kluk je tak blbej, že mě to děsí a těší zároveň. Děsí mě, že ho tam nechají pracovat samotnýho, rozhodovat o složitých věcech. Pracuje tam už čtyři roky, spoustu věcí dělá blbě, na některý se prostě vysere a pak tvrdí, že neměl čas, že měl moc práce. Na noční směně, kde já si vždycky stihnu přečíst nejmíň tři kapitoly Hry o trůny? Těší mě na tom, že když tam nechají o samotě pracovat takovýho blbce, tak to taky zvládnu, pač horší než on být nemůžu. I Bobík říká, že to místo neměl nidky dostat, jenže ho přijal jeho předchůdce a teď je prej pozdě bycha honit.

Další člen týmu je Grumpy.

Každej mu říká Grumpy Pít, protože je to nevrlej starej dědek. Pracuje jenom na ranní směny, protože na prudký změny režimu je podle jeho vlastních slov už moc starej. Dost na tom, že absolutně nemůžu vystát brzký vstávání, ještě tam musím být s Grumpym, kterej je snad v přechodu a tak je mu neustále horko, takže pořád zapíná klimatizaci a snaží se mě zmrazit. Já se tam v rohu tulím k mýmu termoforu a srkám horkej čaj a to je prosím pěkně léto. Ještěže teď s Pilotem tak zdravě jíme a moje imunita je neprůstřelná, jinak bych z toho určitě byla hned marod. A jako správnej starej dědek absolutně nemá pochopení pro nějaký moderní vymoženosti, takže mě nutí psát letový plány po staru a já bych ho za to nejraději kopla do ksichtu. Dokonce to chce prosadit u Bobíka, aby nám ten lehčí způsob zatrhnul, jenom proto, že to prostě nechápe, jak se to dělá a tím pádem je to špatný. Jo a k tomu má nutkání věčně komentovat moje obědy a vykládat mi, jakýže to masíčko bude vařit k večeři. "Co to máš, to je puding? Já jsem myslel, že nejíš mlíko??” "To je sojovej.” "No tak to pro mě není, děkuji, já mám rád moje mlíko.” "Jsem si nevšimla, že bych ti nabízela.” Debile! "A že máš rád mlíko pro kojence, to vím.” Jenže já už jsem dospělá. A dávno odstavená od prsu mé matky a každé jiné krávy. Krávám se omlouvám, ty za nic nemůžou.

Šprta už taky znáte, to je ten, co začínal o týden dřív a co je do toho strašně zažranej. Na něm mě kupodivu nic nesere. Taky vlastně nikdy nepracujeme spolu, jen se spíš střídáme.

A nakonec je tam Dejv, na tom mě taky nic nesere. To je ten, co má mámu z Niue. Pracuje taky jako osobní trenér, je celkem naposilovanej, ale ne příliš. Jí hodně salátů (velký plus) s kuřetem (mínus) a nemlaská u toho (hodně velký plus)!  

Zachvíli jsou Vánoce, budu mít trochu delší placený volno, tak si snad od toho cvokhausu odpočinu natolik, abych to tam zvládla zase klepat dál. Pak už se budu těšit na výlet do Brisbane a po něm na výlet na Niue... nejak ty dva roky musím dát! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Moje smečka milan2 14. 12. 2016 - 14:33
RE: Moje smečka wien n 14. 12. 2016 - 16:07