7 dní volna!

30. prosinec 2016 | 00.17 |
› 

Jó, tak takový dlouhý volno jsem neměla od tý doby, co jsem byla naposledy nezaměstnaná, takže rok a půl. Vůbec nevím, co budu takovou dobu dělat? Každopádně jsem ráda, že nemusím do práce. Onehdá bylo hnusný počasí a tak nejlepší plán, co jsem dokázala napsat na let z Melbourne do Perthu, dovoloval pouze 15 tun nákladu. Druhej den přišel Bobík a chtěl si ze mě utahovat. Prej že doufá, že dneska jim dám víc nákladu, že australskou Poštu málem jeblo, když viděli 15 tun. Ten let letí až v noci, takže noční směna můj plán předělala a dostali se na 19 tun. Můj kolega Idiot zařídil, že mě Bobík měl na chvíli za blbce. Hlavně nechápu, jak se o tom dozvěděl, když to se vše odehrálo v noci, když on spal. Si na mě jako někdo stěžoval? Tak jsem mu ukázala, že ten plán, co noční směna odeslala, byl vzhledem k počasí nelegální a optala jsem se ho, jestli se ode mě očekává, že také budu dělat nelegální plány a proč jsem se to teda všechno učila, když je to vlastně jedno. Na to Bobík už neměl co říct. Jo a taky dal výpověď (ne kvůli tomuhle) a já mám bobky, že teď za šéfa dostanem nějakýho šmejda, co nás bude jen buzerovat.

V našem novým baráku máme spoustu much. A tak jsme vymysleli řešení, jak zabít dvě mouchy jednou ranou. Naše špačice má mouchy ráda, nicméně je aktivně nechytá. Ty, na kterých si venku pochutná, jsou ty největší blbky, co jí vletí rovnou do huby. Špačková jen znuděně otevře zobák a má ji. A tak každý večer bereme špačkovou na procházku kolem domu. Mouchy sedí na zdech a na stropě, přisuneme ptáka na dva centimetry od mouchy a máme tak třicetiprocentní úspěšnost, že ji špaček zblajzne napoprvé. Sice je to zdlouhavější způsob zbavování se much, ale aspoň se špaček zabaví a taky nažere.

Vánoce jsme letos strávili jen sami dva. Celej den jsme se dívali na televizi a k večeři jsme měli smažený tempeh s bramborovým salátem (s domácí majonézou). Dárky jsme si nedávali, Pilot už si dávno ten svůj koupil a já jsem chtěla šnorchlovací masku (a Pilot hned že chce taky jednu), ale tu si musíme nejdřív vyzkoušet v obchodě. Podle výpisu na účtu ale koukám, že mi Pilot objednal voňavku. To zase přijde až v únoru, jako tomu bylo minulý rok. Hlavně doufám, že Pilot konečně vybral tu správnou. Minulej rok objednal jinou, než jakou jsem chtěla. A ještě půl lahvičky toho smradu mám. Nemůžu se dočkat, až to vypotřebuju. A teď mi nejspíš přijde nová a stejná. Chlapi. :(

Taky jsem po spoustě let zatoužila po nějakém tradičním Vánočním cukroví. Což je docela těžké, když už stejnou spoustu let nekupuju žádné bílé jedy (mouku, cukr...). Udělala jsem výjimku a koupila jsem mouku. Špaldovou ovšem. Cukr, ten jsem nekoupila, tolik jsem se překonat nedokázala, takže jsem do těsta místo cukru dala pomleté datle. A náhodou se ty vanilkový rohlíčky docela povedly. :D Nevím, jak jim říkat anglicky (prej rolls, to je pěkně debilní) a tak se Pilot naučil slovo rohlíček a že množné číslo jsou rohlíčky a pak mě rozesmíval, když jsem mu z kuchyně donesla dva rohlíčky a on se jako zlobil, že ”I told you rohlíček, not rohlíčky!” Teď to ale moc směšně nevyznívá, nejvíc vtipnej je na tom totiž ten jeho strašnej přízvuk.

Do novýho roku si přeju, aby Pilot konečně dostal novou práci a aby nebyla v Aucklandu. Né tak daleko, aby nemohl jezdit domů na víkendy, ale dostatečně daleko na to, aby tam musel napůl bydlet. Začala se teď o něj zajímat jedna firma, co by ho nejraději poslala do Whangarei a já když jsem si to představila, tak jsem zjistila, že bych to fakt chtěla. Žít nějakou dobu od sebe, aby se mi zase po něm mohlo stýskat, abych se na něj těšila a že třeba bych i pak s ním měla chuť i na jiný věci, pač ta chuť mě nějak přechází, když je pořád tady a akorát mě rozčiluje děláním bordelu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 7 dní volna! vivien 30. 12. 2016 - 11:56
RE(2x): 7 dní volna! wien 02. 01. 2017 - 13:02