Štěstí

5. únor 2017 | 21.34 |
› 

Proč se musí člověk tolik namáhat, aby byl šťastný? Logické by bylo, že bych se měla těšit a plánovat, jenže mi chybí motivace, jakoby šťastný život nebyl dost velkou motivací sám o sobě. Kolikrát prostě zůstanu zavřená doma s tím, že stejně nic nemá smysl. Vím, že to můžu celkem jednoduše změnit, jenže mi to vůbec nepřipadá jednoduché a nejsem si jistá, že vůbec chci?

Poslední dva víkendy na tom pracuju a docela se to vyplácí. Vyrážím ven střídavě s Birgit a nebo s Dádou. To je jedna Češka, se kterou mě Birgit dala dohromady. A Pilot taky hodně přemýšlel, zvlášť po tom, co jsem mu řekla, že bych asi chtěla, aby se odstěhoval. Došel k závěru, že to ani není tak tím, že nejsem šťastná s ním, ale že nejsem šťastná celkově. Že ho nejspíš i tak trochu viním z toho, že mě odtáhnul do téhle díry a že mě musí naučit užívat si Nového Zélandu. To jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží. Vyrazili jsme konečně na výlet do Coromandelu, o čemž už jsme mluvili dva roky a užili jsme si krásnou přírodu a opuštěnou pláž, na který jsme dělali nemravnosti a na které jsme taky pochopili, proč je opuštěná, když jsme si šli zaplavat a Pilot zapad po kolena do bláta a nemohl se vyprostit a pak jsme si oba pořezali nohy o šutry.

Tenhle víkend je Pilot v prachu. V pátek po práci jsme sice byli v Silo Parku na promítání jednoho novozélandskýho filmu pod širákem. Poučena z minulého týdne jsem byla vybavela zimní bundou na nafukovacím křesílkem a bylo to fajn. Ale v sobotu byl na kriketu, kterej já nenávidím, protože je tam každou sobotu od rána do večera a já jsem tím pádem sama. Já vím, že partneři mají mít i oddělené koníčky, jenže zrovna ta sobota se mi vůbec nehodí, když bychom mohli raději někam spolu jet. Naštěstí Dáda má kolo, tak jsem se domluvila s ní a vyrazily jsme na výlet na kole. A v neděli Pilot odletěl do Wellingtonu, pač si ho tam kiwimáma objednala. Už jsem tu psala, že máma je hoarder, prostě člověk, co má dům plnej krámů a bordelu. A teď po dvaceti letech jí domácí dal výpověď z domu, že prý se tam chce nastěhovat nebo co. Pro mě je teda nepředstavitelný, jak se Kiwimáma bude s tím vším bordelem stěhovat. A tak tam Pilot odjel si probrat jeho věci a rozhodnout, co si nechá a co se vyhodí. Kiwimáma mu koupila letenky, ale nepřiplatila za kufr, tak to si toho Pilot asi moc nepřiveze.

Já jsem napsala Birgit, že jsem na letišti a zbavuju se Pilota a jestli nechce jít plavat. Ona mi napsala, že jde ještě s jednou holkou na výšlap do Waitakere Ranges a že se můžu přidat. Tak jsem se přidala. Ta druhá holka byla z Nové Kaledonie a přijela na týden na Zéland kvůli práci a pronajala si pokoj přes Airbnb u Birgitinýho syna.

No a Birgit, ta takovéhle mezinárodní výměny úplně žere a tak tu holku hned urvala, že ji vezme na výlet. Byl to docela drsnej výšlap a to nám Birgit vykládala, že je to úplně jednoduchá procházka po rovince, sama měla sandály a já tenisky. Takhle si to prej nepamatovala! :D Když jsme se konečně dostaly zpátky k autu, tak ony se ještě chtěly jet koupat a to už mě dost sralo, protože já byla pozvaná na večeři ke Katce a už bylo půl šestý a já nikde a navíc jsem jí ani nemohla dát vědět kde jsem, protože tam nebyl žádnej signál. Nakonec se koupat nešly, jen jsme se podívaly na pláž a jely jsme domů. Težko říct, jesti kvůli mně, nebo kvůli těm obrovským vlnám.

Ke Katce jsem dorazila až před osmou, hladová jako vlk a ona teprve pak začala vařit, i když jsem jí psala už víc jak hodinu předem. A když bylo konečně uvařeno, já už v hladové agónii, tak mi podala misku s jídlem a řekla "jo a došla mi sůl, tak je to bez soli”. :D Ještěže jsem měla takovej hlad.

Ale jo, poslední dva víkendy byly pro mě jako prázdniny a hezky jsem si je užila. Mohla bych si užívat i dál, tenhle týden třeba pracuju od jedné odpoledne a vím, že by bylo úplně super, kdybych si vždycky před prací zajela zaplavat do moře, jenže na to já se prostě nevyhrabu zavčas z domu. Přála bych si, abych byla taková akční jako Dáda, nebo Kristýna, ty pořád někde lítaj, doma neposeděj a přijde mi, že si ten život fakt užívaj. Proč mě to stojí tolik námahy a nejde mi to samo jako jim?

Obrázek z výšlapu. :)

gekon

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Štěstí editt 07. 02. 2017 - 18:34
RE: Štěstí lšika 18. 03. 2017 - 11:01