Nejím

4. duben 2017 | 11.50 |
› 

Půsty mě lákají už dlouho. A stejnětak dlouho vím, že je nedokážu držet. Vždycky jsem první den ráno plná odhodlání, protože to ještě nemám moc hlad a nic se mi nezdá nemožné. Během dne mi postupně klesá morálka a k večeru už zase stojím v kuchyni a vařím si jídlo. Jen jednou se mi podařilo pět dní nejíst. Je to víc jak pět let zpátky, to jsem byla tak v číči po rozchodu, že jsem na jídlo neměla ani pomyšlení. Ale kdybych se měla sama o to nějak snažit, pohořela bych.

Teď se ale cítím hrozně nakopnutá. Možná i díky setkání s Jardou Duškem. On sice o půstech teď nemluvil, ale já vím, že je dělá a že i čtyřicet dnů zvládne a fakt před ním smekám. Hrozně se mi líbí ten klid a mír, ta spokojenost a osvícenost, co vyzařuje. Chci být také taková šťastná, bezstarostná bytost.

Dneska jsem se prostě rozhodla, že budu tejden jenom o vodě. Reakce jsou vesměs nechápavé. Spolubydlící Kuš mi udiveně sdělil, že nevěděl, že jsem nábožensky založená. Já, zarytej ateista. Pilot mi řekl, že hubnout přece nepotřebuju. No, když jsem mu vysvětlila, že pro hubnutí to fakt dělat nechci (ale taková tři kila bych postrádat mohla :D), tak hned odhodlaně řekl, že teda taky nebude jíst. Večer už ale přišel, jestli by se to jako počítalo, kdyby si udělal aspoň miso polívku. Pak si dal pivo, že prej je to tekutina a nepočítá se.

Mám za sebou 26 hodin. Už se těším na třetí den. Pokud to teda vydržím. Protože třetí den prej člověk přestane mít hlad. I když já zrovna vypila skoro litr vody, takže hlad nemám. A když se cítím slabá (psychicky), tak jdu na Youtube a podívám se na nějaké přednášky o půstování. To mě motivuje vydržet.

To, jak jíme třikrát denně a k tomu ještě svačiny mezi tím, je prej hodně špatně. Tělo než spálí všechnu tu glukózu, kterou si uschová jako glykogen v játrech, tak přijde další dávka glukózy a tělo v podstatě nikdy nemá čas spalovat tuky. Dokud je v krvi inzulín, tak tělo na tuky nemůže a proto máme za pár hodin zase hlad. Protože když tělo nemůže spalovat tuky, tak si řekne o další glukózu. To nutně neznamená sladké. Chleba, rýže, těstoviny, špagety, brambory, všechno tohle a mnohem víc. Proto mají lidé pořád hlad, i když by třeba měli dost tuku na spálení. Normálně se všechna glukóza spálí asi za dvanáct hodin a pak až se můžou začít trávit tuky. Pokud člověk cvičí, sportuje, spaluje tuky dřív.   

Mnohem zdravější je tedy mít delší přestávky.

Až skončím s tímhle půstem, chtěla bych si den rozdělit na minimálně 16 hodin bez jídla a pak budu mít osm hodin, během kterých se třeba dvakrát, nebo třikrát najím. Někteří lidé jedí jenom jednou denně, ale to mi osobně nepřipadá správné, neboť nevím, jak bych v jednom jídle mohla sníst všechno, co potřebuju. Navíc už dávno se snažím neplácat pátý přes devátý, ale naopak usiluju o to, aby moje jídlo bylo jednoduché na trávení. Takový ten typický český model – polévka, hlavní chod a moučník, je prostě naprostej humus. A přitom moje babička by mi řekla, že to takhle musí být, že jsem hospodyňka na hovno a ještě by politovala chudáka chlapa, co se mnou musí žít. :D

Nicméně jak už jsem řekla, hubnout já zrovna moc nepotřebuju, takže bych chtěla zmínit ještě to, co mě na tom zajímá nejvíc. Je to posílení organismu a předcházení civilizačním chorobám, zpomalení stárnutí, více energie, lepší fungování mozku, zbystření smyslů.. Taky si od toho slibuju lepší naladění na takovou tu spirituální rovinu, víc spokojenosti a porozumění světu a lidem kolem mě. Což hodlám podpořit vhodnou literaturou, na kterou mám najednou nějak víc času, když nemusím vařit, nakupovat a přemýšlet, co budeme jíst. A nakonec se mi ještě líbí, že ušetříme. Normálně za týden prožereme 300 dolarů. A to vlastně pořád jenom vaříme a mimo domov si vyjdeme akrát tak na nedělní oběd. Vaříme převážně ze základních surovin, tak já fakt nevím, kam ty prachy sypem a jak to dělají jiní lidi, co prožerou třeba jen stovku. Takže když třeba jednou za dva měsíce nebudeme tejden jíst, ušetříme na dovolenou!

Teď když jsem se tu tak pochvástala a zasnila, tak doufám, že mi bude dostatečně trapné couvnout. Fakt bych se ráda dozvěděla, jestli skutečně přestanu mít třetí den hlad. :D 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nejím eithné 04. 04. 2017 - 11:59
RE: Nejím wien n 04. 04. 2017 - 15:21
RE: Nejím 108884 04. 04. 2017 - 19:14
RE: Nejím chaostheory®pismenkuje.cz 04. 04. 2017 - 19:41
RE: Nejím radus 05. 04. 2017 - 08:38
RE: Nejím hroznetajne 08. 04. 2017 - 20:04
RE: Nejím editt 10. 04. 2017 - 22:22
RE(2x): Nejím editt 10. 04. 2017 - 22:26
RE(2x): Nejím wien n 11. 04. 2017 - 11:36