Odpuštění

2. květen 2017 | 02.44 |
› 

Na odpuštění se klade velký důraz. Jediná cesta ke štěstí. A mně už to poradil už snad každej. Že prej odpusť kvůli sobě. Nedávno jsem nemohla spát a tak jsem přemýšlela, jestli lidé vůbec vědí, co to to odpuštění je, když to tak vřele doporučují.

Wikipedie říká: "Kriminální i morální vinu může poškozený odpustit pachateli, pokud ji pachatel uzná. Proto se jako podmínka odpuštění obvykle uvádí přiznání, případně i lítost a odhodlání již neškodit. U vážnějších provinění se obvykle očekává i snaha odčinit napravitelné důsledky provinění..."

Představte si vraha, nebo třeba pedofila, kterej nesplňuje základní podmínku. Svých činů nelituje a jakmile bude mít příležitost, udělá to znovu. Jen tak, pro potěšení. A pak k vám přijde někdo a řekne odpusť mu. Ne kvůli němu, kvůli sobě! A co by to potom vypovídalo o osobě, která něco takového dokáže "odpustit"? A nemělo by se to pak nazývat spíš schvalování? Nebo ignorance? Není ignorování takových činů vlastně něco jako podílení se na nich? Nejsou nejhorší lidé nakonec ti, co jen tak nečinně přihlížejí, nebo schválně strkají hlavu do písku, aby nic neviděli?

Vy říkáte "odpusť", já slyším "buď svině a ignoruj to".

Nebudeš šťastná, dokud neodpustíš = Nebudeš šťastná, dokud nebudeš svině. Jenže ani pak nebudeš šťastná, protože budeš vědět, že jsi svině.  

Napsal mi strejda, aby mi sdělil, že byla na operaci. Chtěla jsem odepsat, že mě to nezajímá. Že jediné, co bych chtěla, aby mi někdo oznámil, je až bude mrtvá. Abych se dál nemusela zbytečně užírat vztekem. Jako tenkrát s Thomasem, o kterém jsem se až po pěti letech dozvěděla, že se zastřelil. Chápete, už pět let jsem mohla mít klid! Neodepsala jsem. Nechtěla jsem být za zrůdu.

Pilot si myslí, že až moje matka umře, budu si vyčítat, že jsem se s ní nebavila. Že jsem prostě taková. Útlocitná a blbá. Já si myslím, že budu konečně mít klid. Protože budu vědět, že už nikdy nikomu nemůže ublížit. Konečně toho nechá. Sice toho nebude litovat, ale jistě bude "odhodlaná” dále neškodit. Alespoň jedna z podmínek pro odpuštění bude splněna.    

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Odpuštění bos. 19. 05. 2017 - 13:41
RE: Odpuštění nominek 09. 07. 2017 - 10:03