Střídavý půst

5. květen 2017 | 05.23 |
› 

Koukám, že už je to měsíc, co skončil můj ne zrovna dobře prožitý čtyřdenní půst na vodě a co jsem najela na režim střídavého půstu. Chtěla jsem praktikovat 16/8, že jako budu jíst od 12 do 20 a pak budu 16 hodin bez jídla, no ve skutečnosti se k jídlu většinou dohrabu až mezi jednou a druhou a poslední jídlo si dám v sedm večer. Takže samovolně dělám spíš 17/7, nebo dokonce 18/6.

Překvapilo mě, že to není tak, že během žracího okýnka sežeru tolik jídla, kolik bych normálně snědla za celý den. Nemůžu. Moje jídlokrabička do práce se zmenšila skoro na polovinu a i tak, když si nedám pozor a naplním si ji až po okraj, tak si pak v práci nadávám, protože to do sebe nemůžu natlačit. Přitom se mi ale domů nechcou nosit zbytky a tak to teda tlačím, ale nerada. Jako kdyby se mi pernamentně scvrknul žaludek.

Byla jsem zvyklá vařit jídla jako pro pětičlennou rodinu a teď abych se učila vařit míň.

Absolutně odpadly "snacks”. Už měsíc tahám v tašce do práce čokoládu, kterou jsem si koupila na mlsání a ne a ne se do ní pustit. Nezajímá mě. Ani další číčoviny jako brambůrky, sušenky, oříšky, popkorn a já nevím co ještě. Jím asi na třikrát, něco si dám než jdu do práce (smoothie nebo müsli s tofu tvarohem) a odpoledne v práci pak sním nejdřív jednu půlku jídlokrabičky a večer druhou.      

Nemám hlad a nehoní mě mlsná.

Nenabrala jsem všechnu váhu, kterou jsem ztratila při půstu. Říká se, že všechno zase naberete do posledního deka, ale já mám pořád o dvě kila míň a řekla bych, že jsem teď na svojí ideální váze.

Nemůžu si to vynachválit. Cítím se super a myslím, že už to takhle budu dělat pořád. I když samozřejmě není ničí povinností vždycky to úplně dodržovat. Kdybych náhodou šla někam, kde se bude žrát mimo moje žrací okýnko, tak si buď okýnko ten den posunu a nebo prostě udělám výjimku, no problem! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Střídavý půst hroznetajne 07. 05. 2017 - 11:27