Článek Banka Wien

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Banka Wien

02. 01. 2017 - 12:05

atraktivnistrasilka: Já bych taky nechtěla mít společnou peřinu. A společnej účet taky ne.
Viděla jsem to u matky s otcem. Kdyby tehdy měli společnej účet, jsme dneska s mámou kvůli otcovým dluhům snad v azylovým domě.
Mimo to by mě tohle všechno asi štvalo. To rozhazování a tak. On je ještě furt rozdíl, když jsou dva svoji a je to doopravdy dohromady, a když dva žijou na hromádce a je to v podstatě o domluvě.
Vzteklá bych za to utrácení byla každopádně. Vůbec nevím, jak tohle jednou budu řešit.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

02. 01. 2017 - 13:00

wien: Strašilko, moje matka taky musela platit kupu otcových dluhů, takže jsem byla řádně poučena ) no kdyby to po mně imigrační nechtělo, tak jsem taky měla účet svůj. :/ Jo pro zajímavost, na Novým Zélandu, i když žijeme na hromádce, máme prej práva jako manželé.

---
wien.pise.cz

02. 01. 2017 - 17:14

vivien: Domácí rozkol kvůli mému odmítání společné pokrývky jsem zažila. Musel se smířit s tím, že společná postel je větší hodnota než společná deka. Taky se ráda do deky zamotávám a chumlám, zatímco on by byl schopný spát pod prostěradlem, aby mu nebylo horko. Mám dojem, že jedna deka pro oba pochází z končin, jako jsou USA nebo Francie či Španělsko, kde dva lidi nespí na pořádné posteli 2x2 m, ale na pseudopostelích 2 x 1,10-1,40 m. Tam se dvě opravdické peřinky fakt nevejdou. Ale to není náš problém, my máme na posteli místa dost a dopřejeme si! Takže tolik k francouzské dece.
Osobní účet pro každého a jeden společný, to je podle mne rozumné řešení. Na společný by měl každý přispívat polovinou nákladů na bydlení (a to bez ohledu na to, kolik vydělává)a jistou částkou na jídlo a běžné provozní výdaje, to jest včetně provozu auta.
Já bych taky byla nesvá, kdybych neměla prachy v rezervě. Když z nějakých důvodů taková rezerva poklesne, prostě omezím výdaje na nezbytnou míru, aby se stav financí upravil. Pak jsou ještě peníze, na které se prostě nesahá. KPZ Zkus Pilota postavit před jasně definovaný cashflow a finanční plán. Přece nebudeš čekat, až se ocitneš na mizině. Obávám se, že on Tě z toho tahat nebude. Opravdu by se urazil? Rozdílné názory na hospodaření s penězi se udávají jako významná příčina partnerského nesouladu. Pilot nemá žádné úspory? Máš to těžké...

04. 01. 2017 - 09:47

wien n: Jo Viv, se vším souhlasím. I když teda tu deku jsem si zatím neobhájila, už tři roky máme společnou. :/ Pilot žádné úspory nemá, s tou svojí almužnou sotva vyžije. A já jsem úspory měla, ale padly za první půlrok na NZ, kdy jsme ani jeden neměli práci.

02. 01. 2017 - 17:55

jen: Teda pokud mate takhle mega rozdilne pristup k penezum, tak to chce fakt oddeleny konta! Neco jinyho je, podrzet partnera financne kdyz se mu nedari nebo je marod a neco jinyho je sponzorovat jeho konicky..Oddeleny ucty jsem mela s kazdym chlapem a nelituju, taky potrebuju mit rezervu J.

06. 01. 2017 - 00:23

bos.: Když bude proti, zařiď si svůj tajný spořící účet. Alespoň pmalu si tam ulejvej. Když na to přjde, řeknii, žes šetřila na nějaký překvapení Kdyby se něco zvrtlo, on má kam jít, ty ne, atd, atd.

08. 01. 2017 - 10:36

sayonara: Fuu, společná deka a společný účet... Jako problém se společným kartáčkem nemám, ale tohle bych nesla těžce.

Taky mě napadlo, jestli si nechceš založit vlastní účet bokem, když Pilot má takovouhle finanční morálku, tak si asi sotva všimne, že tam od tebe chodí míň.

---
sayonara.pise.cz