Článek Šílená já

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Šílená já

24. 03. 2017 - 05:10

iva: Gratuluju!

24. 03. 2017 - 09:28

hroznetajne: Já v takových zoufalých záchvatech většinou nedokážu ani chodit, natož číst. Ale je fajn, že ti to pomohlo!
Jinak všechny tyhle teorie o dítěti v nás mě lákají a děsí zároveň...

---
hroznetajne.pise.cz

24. 03. 2017 - 13:53

bos.: Wienko,ono to půjde. Ty pochopíš sebe a ostatní ti pak budou lépe rozumět. A na tu krávu sadistickou už zapomeň, teď žiješ svůj život. A naštěstí i dost daleko od ní.

24. 03. 2017 - 13:53

radus: Wien, super pokrok! Nevím, jestli jsem to tady už nezmiňovala jinde, ale mě hodně pomáhal v těžkých chvílích "deník". Nebylo to psaní ve stylu "Milý deníčku, dnes jsem dělala to a to", ale byl to jakýsi dialog mezi mnou a vnitřním já. Všechno, co jsem se i bála komukoliv říct, jsem prostě psala. Svého času jsem psala každé ráno cestou do práce, třeba i o tom, jak zle mi dělá jen ta cesta a jak se bojím samotné budovy. Rozmlouvala jsem v tomto deníku se svým ex. Přemýšlela jsem o budoucnosti na papíře. Papír snese všechno, jen ho člověk musí dobře schovat. Už jen vědomí, že by ho mohl někdo najít, způsobí to, že nepíšeš dostatečně upřímně, z nitra... Já jsem se taky občas vracela v textech (ale zásadně až po vypsání aktuálních pocitů, aby mě to neovlivnilo).

No a k "vnitřnímu dítěti". Zkusím najít svůj hodně starý článek o prožitcích na jednom semináři s terapiemi. Měli jsme tam taky tuto tematiku a musím říct, že to bylo silné! Fakt to má něco do sebe.

---
radus.pise.cz

24. 03. 2017 - 14:03

radus: Tak kdybys chtěla "vnitřní dítě" z jiného náhledu, tak o tom píšu tady: http://svesticka.pismenkuje.cz/98-vzdy-a-vsude-na-svete-mas-sve-misto.html Heslo je nyní nick blogu

---
radus.pise.cz

24. 03. 2017 - 14:42

wien n: Radus, takovej clanek tam ani neni :O Nebo ho nevidim jen ja?

24. 03. 2017 - 14:50

radus: To je divný, je to odkaz přímo na něj... Když kliknu i v komentáři (tedy v mailu), tak se mi otevře... Záhada!

---
radus.pise.cz

24. 03. 2017 - 16:16

wien n: Uz jsem se tam dostala. V praci mi to vubec neslo a doma mi to taky nejdriv zablokoval poskytovatel internetu. Moc zajimave, na neco takoveho bych nekdy rada sla! Vycistit nejake ty chuchvalce.

09. 07. 2017 - 09:35

nominek: Ahoj Wien,
jak to tak teď u tebe čtu na jeden zátah, často jsem měla chuť napsat komentář, ale pak si to rozmyslela, tak to zkusím shrnout tady.

Myslím, že je hodně důležité si za prvé umět přiznat, že pomoc potřebuješ a za druhé - jakoukoli (byť postupně a po troškách) pomoc umět přijmout. Což už děláš a máš ohromnou šanci se s tím vším poprat, i když to nebude ze dne na den. Ale moc ti držím palce, ať ti zlo z dětství neničí život další a podaří se ti to zpracovat! (ať už sama nebo i s externí pomocí)

Ohledně Pilota, jak tak otevřeně píšeš, hodně věcí sis pojmenovala už i sama.Na jedné straně je super, jak sis ho dokázala po těch letech krátkodobých vztahů pustit k sobě a je fajn, že je takový kliďas a respektuje tvé veganství, co ale z některých zápisků cítím, že tě občas vycucává tím, jak to podstatné zůstává na tobě. Většina zařizování, vaření a úklid (jak místo pomoci jde třeba hrát hry), finance, intimita. Je docela ohromné, že tohle dokážeš vidět už teď, kdy jste spolu ještě relativně krátce. Radu nemám, jen, že tohle se časem může hodně zhoršovat a ty budeš potřebovat občas vydechnout a mít potřebu větší opory. Na druhé straně, Pilot mi nepřipadá nevstřícný, možná by se to s ním dalo ještě hodně probrat, aby se víc snažil (i v tom sexu). Na dlouhodobé žití mi toto připadá docela důležité doladit.

---
http://nominek.blogspot.cz/